چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

متعادل شدن فشار خون با خیار

danesheroz1 مرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
متعادل شدن فشار خون با خیار

دانش روز: کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: پتاسیم موجود در خیار فشار خون بالا و پایین را متعادل می‌کند

 به گزارش دانش روز، نقشی افزود: خیار دارای ویتامین‌های ب، آ، ث و املاحی مانند منگنز، کربنات‌کلسیم و سلولز است و میزان چربی آن بسیار کم بوده و این میوه از نظر طب سنتی طبع سرد دارد و به هضم غذا کمک می‌کند.

وی تشریح کرد: ثابت شده خیار برای افرادی که از بیماری‌های دندان و لثه بخصوص چرک دندان رنج می‌برند، مفید است.

نقشی با اشاره ای به تاثیر خیار در برطرف شدن چین و چروک صورت ادامه داد: خیار چین و چروک‌های صورت را از بین می‌برد و صورت را جوان می‌کند و جوشانده آن برای پوست‌های چرب مفید بوده و مالیدن آن بر روی لکه‌های صورت مفید است.

کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: وجود آنزیمی به نام ارپسین در خیار به هضم پروتئین کمک می‌کند.

وی از رهایی از التهاب بدن در گرما با استفاده از خیار گفت و اظهار داشت: با گذاشتن خیار روی پوست در روزهای گرم تابستان، می‌توان گرما و التهاب بدن را کاهش داد.

کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: خوردن خیار با پوست خوردن خیار با پوست بخصوص اگر تازه نباشد دیر هضم بوده و باد معده و قولنج ایجاد می‌کند.

نقشی تاکید کرد: گذاشتن یک برش از خیار روی چشم نه‌ تنها تسکین بخش است بلکه تورم دور چشم را از بین می‌برد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۱:۰۵
کد خبر : 43785
بازدیدها: 291

پاسخی بگذارید »