پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مترجم علمی کودکان و ۳ ترجمه‌ جدید

danesheroz1 تیر ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
مترجم علمی کودکان و ۳ ترجمه‌ جدید

دانش روز: مجید عمیق از پایان ترجمه و آماده‌سازی ۳ مجموعه کتاب علمی ۶ جلدی برای نوجوانان خبر داد

به گزارش دانش روز، مجید عمیق، مترجم گفت: در حال حاضر ۳ مجموعه ۶ جلدی آماده چاپ دارم که یکی از آن‌ها «مکانیزم‌های دفاعی در دنیای حیوانات» نام دارد و هر جلد آن به طور مستقل به یکی از مکانیزم‌های دفاعی مورد نظر پرداخته است. این مجموعه علمی قرار است توسط انتشارات مهاجر چاپ شود و تا شهریورماه به بازار نشر عرضه خواهد شد.

وی افزود: مجموعه ۶ جلدی دومی که ترجمه آن را به پایان رسانده‌ام، در ارتباط با ماموریت‌های فضایی و فناوری‌های علم فضانوردی برای نوجوانانی است که به این عرصه علاقه دارند. این مجموعه نیز توسط انتشارات پنجره منتشر خواهد شد و قرار است تا دو ماه آینده به بازار نشر عرضه شود.

این مترجم در ادامه گفت: سومین مجموعه ۶ جلدی هم «گفتگو درباره انرژی» است که قرار است توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شود و همان‌طور که از نامش پیداست، درباره منابع انرژی شامل آب، باد، سوخت‌های فسیلی، خورشیدی، هسته‌ای و … است. این مجموعه از زاویه جدیدی به موضوع مورد نظر نگاه کرده است و هرچند کتاب‌های زیادی در زمینه انرژی و علوم طبیعی برای نوجوانان چاپ شده، در این مجموعه نوآوری‌های زیادی از نظر مطالب طرح شده، وجود داد.

عمیق گفت: ترجمه این مجموعه به پایان رسیده، ولی پروسه انتشار آن به تازگی آغاز شده و انتظار می‌رود، چاپش در ماه‌های آتی انجام شود.

مترجم کتاب «جانوران ساکن دریا» گفت: این روزها کمتر ترجمه‌های کوتاه انجام می‌دهم. شاید ۲۵ سال پیش از این کارها می‌کردم، اما امروز که پا به سن گذاشته‌ام، سعی دارم کارهای سنگین و طولانی انجام بدهم البته این حرف به آن معنی نیست که کار و ترجمه کوتاه، بد باشد، اما علاقه من در این مقطع، روی ترجمه‌های سنگین و چند جلدی متمرکز است.

منبع:مهر

پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۲
کد خبر : 39076
بازدیدها: 279

پاسخی بگذارید »