شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز خبر داد:

مبلغان دینی در ماه رمضان به پرسش های جوانان پاسخ می دهند

danesheroz7 تیر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
مبلغان دینی در ماه رمضان به پرسش های جوانان پاسخ می دهند

دانش روز:مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز از برگزاری جلسات پاسخگویی به پرسش‌های دینی نسل جوان طی ماه مبارک رمضان با حضور علمای دینی و مبلغان مذهبی خبر داد

به گزارش خبرنگار اجتماعی دانش روز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عباس مسعودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در کرج اظهار داشت: ماه مبارک رمضان بر اساس احادیث و روایات موثق از پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) فرصت بسیار مناسبی برای پرورش فکری امت اسلامی است.

وی تصریح کرد: فضای معنوی که در ماه مبارک رمضان وجود دارد، این فرصت را فراهم می‌سازد تا جامعه اسلامی به ویژه جوانان و نوجوانان برای ارتقای فکری و معنوی تلاش کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز افزود: در همین راستا برنامه‌های فرهنگی و مذهبی متعددی از سوی نهادهای مختلف از جمله تبلیغات اسلامی در این استان تدارک دیده شده است که طی این ماه معنوی در نقاط مختلف البرز به ویژه مساجد، اماکن مقدس، کانون‌های فرهنگی و هیئت‌ها و حسینه‌ها برگزار خواهد شد.

*اعزام ۳۰۰ مبلغ دینی در استان البرز

مسعودی گفت: یکی از برنامه‌های اصلی اعزام مبلغان دینی و حضور آن‌ها در نقاط مختلف استان البرز است که برای این منظور هم از علمای دینی داخل استان استفاده کرده و هم با هماهنگی‌های انجام شده تعدادی از علمای دینی از حوزه علمیه به البرز می‌آیند.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های تبلیغی در ماه مبارک رمضان برگزاری جلسات پرسش و پاسخ دینی و در این جلسات علمای حاضر در جلسه به تمام پرسش‌ها و دغدغه‌ها و شبهات مردم به ویژه نسل جوان پاسخ خواهند داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز ادامه داد: در دین مبین اسلام هیچ اکراهی وجود ندارد و علمای دینی همواره با روی گشاده و اخلاق نیکو به پرسش‌ها و حتی شبهات مردم پاسخ داده‌اند.

مسعودی افزود: بنابراین یکی از اولویت‌های ویژه‌ برنامه‌های ماه مبارک رمضان از سوی سازمان تبلیغات اسلامی برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با جوانان است.

وی بیان داشت: ترویج قرائت و حفظ کلام‌الله مجید نیز از دیگر برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی استان البرز است که طی این ماه محافل انس با قرآن متعددی در سراسر استان برگزار خواهد شد.

مسعودی در پایان اظهار امیدواری کرد: مردم به ویژه نسل جوان استان البرز بتوانند با استفاده بیشتر از معنویت حاکم بر ماه مبارک رمضان، در پایان این ماه بسیاری از شبهات و پرسش‌های خود را برطرف شده ببینند.

فارس

سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۶
کد خبر : 33859
بازدیدها: 361

پاسخی بگذارید »