چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مبتلایان به کبد چرب مراقب قلب خود باشند

danesheroz2 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
مبتلایان به کبد چرب مراقب قلب خود باشند

دانش روز: از آنجایی که علائم ابتلا به کبد چرب و بیماری های قلبی به طور کلی مشابه هستند متخصصین توصیه می کنند افرادی که مبتلا به کبد چرب هستند مراقب قلب خود نیز باشند

به گزارش دانش روز، دکتر علویان فوق تخصص گوارش و کبد  گفت: بیماری های قلبی و عروقی یکی از علل مهم مرگ و میر در بزرگسالان به شمار می رود ولی باید دانست که عواملی موجب چنین بیماری ها می شوند از دوران نوجوانی اثرات مخرب خود در آغاز می کند و به مرور زمان و در بزرگسالی فرد را دچار سکته قلبی و مغزی می نمایند در صورت توجه به این عمل در سنین پایین تر می توان آنها را برطرف کر.

وی افزود: بیماری زمینه ای که سبب آسیب عروق کرونر و در نتیجه سکته قلبی می شوند تصلب شراین یا آتروسکروز نام دارد در این بیماری چربی و کلسترول به مرور زمان در دیوار داخلی سرخک ها رسوب می کند و این رسوب سبب می شود تا جریان خون در آن دشوار شود این رسوب ها زمینه ساز تشکیل لخته خون می شوند.

علویان در ادامه تصریح کرد: عوامل بیماری قلبی از جمله: استعمال دخانیات، چاقی، بی تحرکی، رژیم غذایی سالم، چربی خون بالا و دیابت قندی هستند با عمل کبد چرب مشابهت کلی دارند.

این فوق تخصص در ادامه گفت: همه افراد با کبد چرب باید از نظر قلبی، عروقی به وسیله الکتروکاردیوم (ECG) یا نوار قلب، تست ورزش اکو کاردیو گرافی قلب  توسط پزشک قلب با داخلی مورد بررسی قرار گیرند.

وی اذعان داشت: بیماران با کبد چرب باید بدانند که برای اینکه در آینده دچار بیماری قلبی و سکته مغزی نشوند باید همین امروز اقدام کنند سیگار خود را خاموش کنند خطراتی ناشی از مصرف دخانیات علاوه بر کبد و قلب و عروق افراد را در معرض ابتلا به انواع سرطان ها می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۸
کد خبر : 40216
بازدیدها: 217

پاسخی بگذارید »