پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مبارزه جهانی با محو کار کودکان

danesheroz1 مهر ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
مبارزه جهانی با محو کار کودکان

دانش روز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که برای شرکت در سومین کنفرانس بین المللی محو کار کودکان در برزیل به سر می برد، با وزرای امور خارجه، کار و توسعه اجتماعی این کشور دیدار و درباره گسترش روابط بین دو کشور گفتگو کرد

به گزارش دانش روز، علی ربیعی که برای شرکت در سومین کنفرانس مبارزه جهانی با محو کار کودکان به کشور برزیل رفته است، با لوئیس آلبرتو فیگوئرتو وزیر امور خارجه برزیل، مانوئل جیاس وزیر کار و خانم ترزا کامپلو وزیر توسعه اجتماعی و مبارزه با فقر برزیل دیدار کرد. در این دیدارها بر گسترش روابط و همکاری جمهوری اسلامی ایران و برزیل در زمینه های مورد علاقه تاکید شد.

کنفرانس مبارزه جهانی با کار کودکان با سخنرانی رئیس جمهور برزیل و مدیرکل سازمان بین المللی کار در برزیلیا روز سه شنبه ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۲ آغاز به کار کرد. رئیس جمهور برزیل در سخنرانی افتتاحیه این کنفرانس با اشاره به اهمیت محو کار کودکان از همه کشورها خواست تا همبستگی خود را برای امحا کامل کار کودکان محکم کنند. او با اشاره به بحران های اقتصادی و وضع نابسامان معیشت برای خانواده ها که موجب بروز پدیده کار کودکان می شود، تجربیات و دستاوردهای برزیل را در این زمینه تشریح کرد.

وی گفت: ایجاد اشتغال شرافتمندانه برای بزرگسالان می تواند به موضوع محو کار کودکان کمک کند. وی خواهان تصویب بیانیه برزیل از سوی کنفرانس و سرعت بخشیدن به مسیر اتخاذ شده در مبارزه با کار کودکان شد.

مدیرکل سازمان بین المللی کار نیز با تقدیر از دولت برزیل در برگزاری این کنفرانس به روند طی شده اشاره کرد و گفت: از زمان اولین کنفرانس کار کودک تاکنون توفیقات زیادی حاصل شده و میزان کار کودکان در مورد پسران ۲۵ درصد و برای دختران ۴۰ درصد کاهش یافته است، اما با این همه هنوز بیش از ۱۶۹ میلیون کودک کار در جهان وجود دارد.

وی از کشورهای عضو سازمان بین المللی کار خواست در روند پیوستن به کنوانسیون ۱۸۲ تسریع کنند و از همه امکانات برای محو کار کودک استفاده کنند.

منبع:مهر

پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۱
کد خبر : 66106
بازدیدها: 181

پاسخی بگذارید »