سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ماهواره تدبیر یک ماه دیگر به فضا پرتاب می شود

danesheroz1 مهر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
ماهواره تدبیر یک ماه دیگر به فضا پرتاب می شود

دانش روز: سرپرست سازمان فضایی ایران از پرتاب ماهواره تدبیر ظرف ۱ ماه آینده خبر داد و گفت: این ماهواره قابلیتهای جدیدی در عرصه فناوری فضایی به همراه خواهد داشت

به گزارش دانش روز، اکبر ترکان عصر امروز در حاشیه بازدید دکتر مزلان عثمان رئیس دفتر ماوراء جو سازمان ملل متحد از سازمان فضایی ایران در گفت: ماهواره تدبیر به عنوان نخستین ماهواره دولت یازدهم ظرف یک ماه آینده به فضا پرتاب می شود.

وی اظهار داشت: این ماهواره قابلیتهای جدیدی در عرصه فناوری فضایی به همراه خواهد داشت که بخشی از آن توسط دانشگاه علم و صنعت و با پرتابگر ایرانی به فضا پرتاب می شود. این ماهواره نسل جدیدی از ماهواره های فضایی خواهد بود و در این راستا سطح فناوری کشور را یک گام بالاتر می برد.

سرپرست سازمان فضایی ایرانی درباره اعزام انسان به فضا نیز گفت: این برنامه ۱۰ ساله است و برنامه سازمان فضایی در این زمینه با تغییرات سیاسی کشور تغییر نمی کند.

وی اظهار داشت: در این زمینه نیز آزمایشهای زیادی روی موجودات زنده، پرتاب کاوشگر زیستی در حال انجام است و طبق زمانبندی این پروژه نیز اجرایی می شود.

ترکان همچنین درباره آخرین وضعیت ساختار سازمان فضایی و انتقال آن به وزارت ارتباطات گفت: هنوز مطالعات در دست انجام است و کارگروهی ۳ انتخاب را در این زمینه به رئیس جمهور اعلام می کنند.

منبع:مهر

سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۱
کد خبر : 65588
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »