جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ماهرترین کمانگیر دنیا + عکس

danesheroz1 آبان ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
ماهرترین کمانگیر دنیا + عکس

دانش روز: تیروکمان این روزها تنها ورزشی خاص شده است و کسی از آن در زندگی استفاده نمیکند اما در گذشته مردم بسیاری روزانه از تیر و کمان استفاده می کردند تا زنده بمانند و بجنگند

به گزارش دانش روز، پس از آنکه تفنگ اختراع شد، دیگر تیروکمان به حاشیه رفت زیرا دقت و البته سرعت عمل تنگ ها در آن دیده نمی شد از این رو برای ورزش از این وسیله استفاده می شود.

تیراندازهای امروزی به هیچ عنوان قابل مقایسه با گذشتگان نیستند و اصلا سرعت عمل آن ها قابل مقایسه نخواهد بود اما هنوز یک نفر هست که شباهت به گذشتگان و تیراندازهای قدیمی دارند.

“لارس اندرسون” کسی است که مهارتش در تیر اندازی باهیچکس دیگری قابل مقایسه نیست زیرا او کاملا به سبک گذشتگان کمانگیری می کند و کمتر کسی می تواند او را شکست دهد. این مرد صدها کتاب در این‌باره خوانده و تالیف کرده است.

این مرد می تواند در ۴.۹ ثانیه ده تیر را از کمان رها کند و این کاری است که بسیاری از تیراندازان ماهر امروزی از انجام عاجز هستند. این مرد همچنین پس از سال ها تلاش توانست ثابت کند شلیک سه تیر در ۱.۵ ثانیه غیر ممکن نیست.

او را از اصلی کار خود را پشتکار بسیار و البته توجه به علم باستان می داند. او می تواند در فاصله ۶۰ تیر(واحد اندازه گیری فاصله تا سیبل) به گونه ای سه تیر شلیک کند که تیر سوم در آسمان باشد در حالی که هنوز تیر اول به نشان برخورد نکرده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران
یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۰۱:۲۴
کد خبر : 74223
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »