پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

مانور سراسری زلزله در مدارس البرز اجرا شد

danesheroz1 آذر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
مانور سراسری زلزله در مدارس البرز اجرا شد

دانش روز: امروز همزمان با سراسر کشور مانور سراسری زلزله در مدارس استان البرز و به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه فاطمه پزشکی در مهرشهر کرج برگزار شد

به گزارش دانش روز، مانور سراسری زلزله امروز دهم آذر ماه در مدارس کل استان البرز و متمرکز در آموزشگاه دخترانه فاطمه پزشکی مهرشهر با همکاری آموزش و پرورش کل استان البرز و از سوی مدیریت بحران استانداری البرز اجرا شد.

8689686

بهزیستی استان البرز، نیروی انتظامی، هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی، مدیریت بحران، امداد و نجات نهادهایی بودند که در مانور زلزله مشارکت داشتند.

مسئولین هم آمده بودند:

ابوالقاسم باقری، مدیریت بحران استانداری البرز ـ ساکی، مدیر کل آموزش و پرورش استان ـ اسدیان، فرماندار کرج ـ درکی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج و جمعی از مسئولین نهادهای زیربط در این مانور حضور داشتند و با دانش آموزان همراه شدند.

20

راس ساعت ۱۰ زنگ سراسری زلزله به صدا در آمد و دانش آموزان هریک برحسب آموزهای دیده شده پناه گیری کردند و در ادامه توسط گروه های امداد و نجات دانش آموزی و همیاران دانش آموزش آتش نشانی امداد رسانی به مصدومین صورت گرفت.

12

علیزاده، معاون سلامت سلامت آموزش و پرورش کل استان البرز در گفتگو با خبرنگار دانش روز گفت: هدف ازاجرای مانور زلزله ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان بود و در این راستا آموزشها با توجه به سیاست های ۲ حیطه پناه گیری صحیح و خروج ایمن دانش آموزان و حضور در اماکن مناسب بود.

در ادامه باقری، مدیریت بحران استانداری البرز در گفتگو با خبرنگار دانش روز نهادینه کردن فرهنگ آمادگی در برابر بلایای طبیعی را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: اگر این فرهنگ در مدارس نهادینه شود سرمایه های ملی در زمینه های دیگر صرف خواهد شد چرا که دانش آموزان بسیار در انتقال آموزه های خود به خانواده ها موثر بوده و این زمینه ایست برای کاهش خسارات مالی و جانی در برابر بلایای طبیعی.

6

همزمان این مانور در مدارس کل استان انجام شد که سی دی های آموزشی در این باره توسط پژوهشگاه بین المللی در اختیار دانش آمزان قرار گرفت.

 امید است آمادگی در برابر بلایای طبیعی در مدارس فرهنگسازی شود و دیگر شاهد خسارات جانی و مالی در زلزله  نباشیم.

یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۰
کد خبر : 77202
بازدیدها: 550

پاسخی بگذارید »