جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ماست، دشمن افسردگی

danesheroz1 تیر ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
ماست، دشمن افسردگی

دانش روز: اگر برای خرید ماست مردد هستید شک را کنار بگذارید و انواع پرو بیوتیک آن را انتخاب کنید. زیرا محققان به تازگی متوجه شده اند پروبیوتیک های یافت شده در ماست خام به دلیل تاثیر بر عملکرد مغز به بهبود حالت روحی فرد و درمان افسردگی کمک می کند.

به گزارش دانش روز، پیش از این، مطالعات تاثیر فواید باکتریایی ماست را بر مغز موش ها نشان داده بودند اما تا کنون هیچ مطالعه ای این تاثیر را در مورد مغز انسان تایید نکرده بود. در این مطالعه محققان با بررسی ۳۶ زن سالم ۱۸ تا ۵۳ ساله متوجه شدند، افرادی که مدت یک ماه روزی دو بار ماست پروبیوتیک مصرف می کنند تغییراتی در عملکرد مغز آنها ایجاد می شود که به بهبود حالت روحی آنها منجر می شود. چندین سال است که مشخص شده باکتری های همزیست انسان که در روده زندگی می کنند با تقویت سیستم ایمنی و کمک به هضم غذا موجب افزایش سلامتی انسان می شوند.

همچنین معلوم شده مغز سیگنال هایی به روده ارسال می کند که به این ترتیب می توان علت بروز تنش و سایر احساسات را با علایم دستگاه گوارش مرتبط دانست. این سیگنال ها می توانند راه مخالفی را نیز طی کنند به طوری که موجب بهبود حالت روحی فرد شوند.

(منبع : روزنامه اطلاعات)

جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۰
کد خبر : 34836
بازدیدها: 380

پاسخی بگذارید »