جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مارک بوسنیچ: گل خداداد فراموش نشدنی است

danesheroz1 شهریور ۵, ۱۳۹۲ ۰
مارک بوسنیچ: گل خداداد فراموش نشدنی است

دانش روز: نشست رونمایی از تایمر ۵۰۰ روز تا شروع جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ در استرالیا امروز درحالی در شهر سیدنی برگزار شد که در این مراسم مارک بوسنیچ کریم باقری، خداداد عزیزی و علی دایی را بعنوان فوتبالیست‌ های بزرگ قاره آسیا نام برد و گلی که از خداداد دریافت کرد را فراموش نشدنی خواند

به گزارش دانش روز، روز ۲۷ آگوست برابر با سه‌ شنبه پنجم شهریورماه ۱۳۹۲ نشستی در شهر سیدنی و در دفتر AFC با حضور مایکل براون رئیس کمیته اجرایی AFC، فوتبالیست‌های لیگ استرالیا و پیشکسوتان این رشته همچنین مفسران معروف فوتبال استرالیا از جمله آقایان رزماری و گریج فوستر و اصحاب رسانه و خبرنگاران تشکیل شد. در این جلسه مرجان مرزبان سردبیر هفته نامه ایران بعنوان نماینده رسانه‌ای و فوتبالیست جوان ایرانی – استرالیایی “هوتن سباستین دلفی” حضور داشتند.

مایکل براون رئیس کمیته اجرایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ – استرالیا در این جلسه گفت: جام ملت‌های آسیا فرصتی منحصر به فرد برای تماشای مسابقات بین‌المللی فوتبال استرالیا در سطح جهانی خواهد بود. همچنین جام ملت‌های آسیا یکی از بزرگترین مسابقات بین‌المللی فوتبال در جهان است.

وی افزود: ایران یکی از موفق‌ترین تیم‌ها در تاریخ جام ملت‌های آسیا با سابقه سه بار قهرمانی در این مسابقات است. در طول فرآیند احراز صلاحیت جام جهانی اخیر، دیدیم که ایران هنوز یکی از قوی‌ترین تیم‌ها در آسیا است و ما انتظار رقابت پرقدرتی از آنان در ژانویه ۲۰۱۵ داریم.

به دنبال افتتاحیه مسابقات در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۱۵، در استرالیا جشنواره‌ای از فوتبال با ۳۲ بازی که بیش از ۲۳ روز در سیدنی، ملبورن، بریزبن، کانبرا و نیوکاسل، برگزار می‌شود. ایران در حال حاضر در دوره مقدماتی در صدر گروه B بوده و در بازی‌های بعدی با تایلند و لبنان در ماه‌های اکتبر و نوامبر روبرو خواهد شد.

رئیس کمیته اجرایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ – استرالیا اضافه کرد: ۲.۵ میلیون نفر از مردم آسیا در استرالیا زندگی می‌کنند. من می‌دانم که بسیاری از این افراد، از جمله جامعه ایرانی در استرالیا بسیار شگفت‌زده از داشتن فرصتی برای پشتیبانی از هر دو کشور و فوتبال‌ها در جام ملت‌های آسیا هستند.

وی ادامه داد: از همه مهمتر این رویداد استرالیا را در کانون توجه آسیا در ژانویه ۲۰۱۵ قرار خواهد داد و ما می‌توانیم از آن برای ایجاد روابط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با کشورهایی نظیر ایران استفاده کنیم. راهکار حکومت استرالیا برای قرن آسیایی به ورزش به عنوان یک پل که زبان‌ها و موانع فرهنگی مختلف را به هم وصل می‌کند و بنیادی را برای ایجاد روابط بین انسان‌ها مهیا می‌کند، اهمیت می‌دهد.

مایکل براون همچنین گفت: انتظار می‌رود ۴۵ هزار نفر  بازدید کننده بین‌المللی برای این رویداد به استرالیا بیایند و بیش از ۵۰۰ میلیون نفر این مسابقات را در تلویزیون تماشا کنند.

علی عباس بازیکن عراقی در سیدنی FC و شین جی اونو ستاره ژاپنی در تیم سیدنی وسترن واندرز  نیز در این برنامه حضور داشته و از تایمر ۵۰۰ روز به شروع جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ – استرالیا پرده‌برداری کردند.

میهمان ویژه و دوست داشتنی این مراسم دروازه‌بان پیشین تیم ملی استرالیا مارک بوسنیج بود که در این مراسم از گلی که سال ۱۹۹۸ توسط خداداد عزیزی درون دروازه استرالیا نشاند، یاد کرد و آن را لحظه‌ای فراموش نشدنی خواند.

این دروازه‌بان همچنین در یک جمله از کریم باقری، خداداد عزیزی و علی دایی بعنوان فوتبالیست‌های بزرگ قاره آسیا نام برد و گفت: گلی که از خداداد عزیزی دریافت کردم، هر چند برای‌مان غم انگیز بود اما مطمئنا لحظه زیبایی برای ایرانیان محسوب شد و ملتی دیگر را شاد کرد.

منبع:مهر

سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۲
کد خبر : 54840
بازدیدها: 456

پاسخی بگذارید »