پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ماجرای من و عین الله و فیس بوک!

danesheroz خرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
ماجرای من و عین الله و فیس بوک!

دانش روز ،چند ماهی است که در یکی از شهرستانهای استان تهران دانشجو شده ام و از آنجایی که مسکن شخصی ندارم، در یک خوابگاه دانشجویی اقامت کرده ام.بعد از امتحانات میان ترم، عین الله به فیس بوک کوچ کرد. تنوع و گستردگی فیسبوک

چند ماهی است که در یکی از شهرستانهای استان تهران دانشجو شده ام و از آنجایی که مسکن شخصی ندارم، در یک خوابگاه دانشجویی اقامت کرده ام.

هم اتاقی من جوانی قد بلند و چند سال کوچکتر از من از یکی از شهرستانهای دیگر است به نام «عین الله» که کارشناسی ارشد آسیب شناسی تربیت بدنی می خواند. به خاطر ضرورت درس و تحقیق، مجبور شده است یک دستگاه لپ تاپ تهیه کند. اوایل که لپ تاپ خریده بود، صفحه ویندوزش خالی بود و نمیدانست با آن چه کار می تواند بکند.

چند هفته که گذشت، با کنجکاوی و پرس و جو، بالاخره از نرم افزارها و اینترنت و امکانات آن سر درآورد. اما آقا عین الله ما خیلی آدم صاف و ساده و بی ریایی است. من گوشه ی اتاق می نشستم و به کار خودم مشغول می شدم و عین الله روبروی من اینترنت بازی میکرد.

اولین سرگرمی اینترنتی عین الله، چت بود که من را یاد بازیگوشی های خودم در دوران نوجوانی می انداخت. البته آن موقع ما باید دور از چشم پدر و مادر و با اینترنتهای زاغارت کارتی چت می کردیم. تلخی و شیرینی کار هم وقتی بود که ناگهان در اوج مذاکرات اینترنت قطع میشد!

آن اوایل عین الله از مسئله ی فیلترشکن اطلاعی نداشت و از همین سایتهای داخلی استفاده میکرد، یک آی دی در سایت Cloob ساخته بود. یک بار دیدم عین الله با کاربری به نام «نسرین» در حال چت کردن است که آی دی اش عکس دختر زیبارویی بود. یک هفته ای با او صحبت میکرد و در میان تایپ کردن های آهسته و کلید به کلیدش، گاهی میخندید و گاهی خجالت میکشید و سرخ میشد!

عین الله مدتی به درسهایش سرگرم شد و بعد دوباره به سراغ چت در سایت کلوب رفت. این بار با دختری به نام «سوسن» چت میکرد اما عکس آی دی «سوسن»، همان عکس کاربر «نسرین» بود. رویم نشد بهش بگویم که اتفاقا خودم حدود هشت سال پیش با کاربری به نام «نسترن» چت میکردم که عکس آی دی‌ اش عینا مثل «سوسن» و «نسرین» بوده است.

بعد از امتحانات میان ترم، عین الله به فیس بوک کوچ کرد. تنوع و گستردگی فیسبوک هم که اصلا قابل مقایسه با دیگر سایتها نیست.

این روزها سرگرمی عین الله زیر و رو کردن صفحات پسران و دختران مختلفی از بالا شهر و پایین شهر تهران و اصفهان و شیراز و یزد است که انواع و اقسام خاطرات، دل نوشته ها و عکسهایشان را با دوستانشان به اشتراک گذاشته اند.

این دنیای مدرن و ارتباطاتش هم حکایت جالبی دارد! ناممکن را ممکن کرده است. جوان خجالتی شهرستانی، هم صحبت جوانان ثروتمند بالاشهر تهران می شود، در مهمانی ها، سفرها، شادی ها، و غم هایشان شرکت میکند، با نظراتش در مورد آنها بر مشارکت و نزدیکی اش می افزاید، و در عکسها و فیلمهایشان تگ میشود و با آنها یکی میشود.

جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۱۶
کد خبر : 22641
بازدیدها: 304

پاسخی بگذارید »