پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا- ۲۰۱۳

danesheroz فروردین ۲۱, ۱۳۹۲ ۰

تراکتورسازی هم باخت

سباستین آرژانتینی در دقیقه ۸۴ دروازه تراکتورسازی را باز کرد تا تراکتور هم مانند سپاهان و استقلال در خانه مغلوب نماینده عربستان شود

لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا- ۲۰۱۳

گروه A– دور چهارم مرحله گروهی

تراکتورسازی تبریز – الشباب عربستان

چهارشنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۲- ساعت ۲۰:۱۵

ورزشگاه یادگار امام تبریز

تماشاگر: ۵۰ هزار نفر

داور: کوالنکو (ازبکستان)

اخطار: مرتضی اسدی (۶۷)، مسعود ابراهیم‌زاده (۶۸) از تراکتورسازی

تراکتورسازی تبریز: مهدی ثابتی- مصطفی اکرامی (۶۴- قاسم دهنوی)- محمد ایرانپوریان- مرتضی اسدی- محمد نصرتی- مسعود ابراهیم‌زاده- مهدی کریمیان- مهدی کیانی (۹۱- سیدمحسن حسینی)- فلاویو لوپز- جواد کاظمیان (۸۰- گیلسون سوآرز)- مهدی سیدصالحی

سرمربی: تونی اولیویرا

الشباب عربستان: ولید عبدالله- عمر الغمدی- عبدالله احمد- فرناندو منگازو- مارسلو کاماچو (۹۳- عبدالله)- احمد عطیب- عبدالمالک الخیبری- حسن فلاته- ولید جهدالی- کاواک طائفی- ناصر الشمرانی (۷۵- لوکاس سباستین)

سرمربی: میشل پرودوم

شرح بازی:

تراکتورسازی تبریز بعد از یک برد، یک تساوی و یک باخت در دور رفت بازی‌های گروهی، مرحله برگشت این رقابت‌ها را در خانه و مقابل الشباب عربستان آغاز کرد. تیمی که هفته قبل در عربستان اولین شکست تراکتور را رقم زد و حالا تبریزی‌ها به دنبال انتقام آن شکست و بازگشت به مسیر صعود هستند.

اولیویرا تیمش را با همان ترکیب بازی رفت و بدون تغییر آرایش داده تا با تکیه بر گلزنی سیدصالحی و کاظمیان و هجوم‌های فلاویو، کریمیان و ابراهیم‌زاده به دنبال فتح دروازه الشباب باشد. با وجود این‌که قرمزپوشان بازی را هجومی و باانگیزه آغاز کردند اما این تیم میهمان بود که اولین خطر را روی دروازه حریف خلق کرد و البته ضربه سر مهاجم این تیم به جایی نرسید.

در سرتاسر نیمه اول، بازیکنان تراکتورسازی بیشتر از حریف خود صاحب توپ بودند اما نه‌تنها در گلزنی ناموفق ماندند بلکه در خلق موقعیت‌های خطرناک روی دروازه‌ها هم برتری خاصی بر حریف نشان ندادند و نیمه اول با نتیجه بدون گل خاتمه یافت.

نیمه دوم را دو تیم بدون ایجاد تغییر در ترکیب خود آغاز کردند. روند بازی در دقایق ابتدایی این نیمه نیز کاملا شبیه ۴۵دقیقه اول دنبال می‌شد. یعنی مالکیت توپ توسط تراکتورسازان و دفاع همه‌جانبه و بادقت از سوی الشباب. با این روند تیم الشباب که برای کسب یک امتیاز خارج از خانه و تداوم صدرنشینی به تبریز آمده بود هر لحظه به هدف خود نزدیک‌تر می‌شد.

بعد از گذشت یک ساعت از زمان بازی بالاخره اولیویرا تصمیم به تعویض گرفت و قاسم دهنوی بازیکن اخراجی خود در هفته‌های اخیر را راهی میدان کرد تا شاید تراکتور با اتکا به تکنیک او راه دروازه حریف را پیدا کند. با این تعویض حملات تراکتورسازان کمی شدت گرفت اما باز هم برنامه‌های تاکتیکی تونی ثمر چندانی نداشت و قرمزپوشان راه دروازه میهمان خود را پیدا نکردند.

وقتی عقربه ساعت از دقیقه ۸۰ هم عبور کرد، بازیکنان تراکتور با حضوری پرتعدادتر در مقابل دروازه حریف و با ارسال‌های بلند و مستقیم سعی در باز کردن دروازه میهمان داشتند که این ترفند نه‌تنها ثمری نداشت بلکه باعث شد الشباب روی یک ضدحمله غافلگیرانه دروازه میزبان را باز کرده و سه امتیاز باارزش این بازی را هم به حساب نماینده عربستان واریز کند.

دقایق حساس:

دقیقه ۹: یک نفوذ از جناح چپ خط دفاعی تراکتور و ارسال توپ به پشت محوطه شش‌قدم باعث شد ناصر الشمرانی در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار بگیرد. اما گلزن الشباب در بازی رفت این بار ضربه سر خود را به بالای دروازه ثابتی زد.

دقیقه ۱۸: همکاری خوب بازیکنان تراکتورسازی در زمین حریف در نهایت با ارسال خوب فلاویو و ضربه سر سیدصالحی از کنار دروازه ولید عبدالله راهی خارج شد.

دقیقه ۲۰: شوت سرکش کاماچو از فاصله دور با مشت مهدی ثابتی از زیر تاق دروازه تراکتور به کرنر رفت.

دقیقه ۳۰: یک ارسال بلند دیگر به امید سرزنی سیدصالحی و این بار از جناح چپ. ضربه سر سیدصالحی به بدن مدافع حریف می‌خورد و در حالی که تراکتوری‌ها اعتقاد به هند پنالتی دارند داور دستور به ادامه کار می‌دهد.

دقیقه ۴۲: شوت مهدی کریمیان از پشت محوطه جریمه الشباب مماس با تیر عمودی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۷۵: سانتر ایرانپوریان از جناح راست با ضربه سر سیدصالحی و در نهایت ضربه روپای فلاویو لوپز در دهانه دروازه الشباب از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸: روی یک ضدحمله از سوی الشباب شوت سرکش الغمدی از فاصله ۴۰ متری با واکنش ثابتی راهی کرنر شد.

دقیقه ۸۲: جلسون برزیلی سه دقیقه بعد از ورودش به میدان با یک فرار و ضربه زمینی به زاویه مخالف دروازه حریف را با خطری جدی روبه‌رو کرد که عبدالله توپ را با نوک انگشتانش به کرنر فرستاد.

دقیقه ۸۳: ارسال از جناح راست و ضربه سر محمد نصرتی با واکنش دروازه‌بان الشباب راهی کرنر شد.

دقیقه ۹۲: روی ارسال یک ضربه کرنر و در شلوغی مقابل دروازه الشباب ضربه آرام سیدصالحی نیز هیچ ثمری برای قرمزپوشان نداشت.

شرح گل:

۰-۱ الشباب؛ دقیقه ۸۴: در حالی که تراکتوری‌ها سراپا حمله بودند روی یک ضدحمله غافلگیر شدند تا فرار لوکاس سباستین و ضربه زمینی او در مصاف با ثابتی به تک‌گل این بازی تبدیل شود.


اتفاق ویژه:

بعد از ثبت گل الشباب در دقیقه ۸۴ هواداران تراکتور به شکلی یکپارچه به تشویق محمد ابراهیمی پرداختند. ابراهیمی بازیکن اخراجی تراکتورسازی است که دوران تنبیه انضباطی خود را سپری می‌کند. او امشب برای تبریزی‌ها صاحب همان نقشی شد که فرهاد مجیدی دیشب در نزد هواداران استقلال داشت.

هواداران آذری همچنین با شعار «جعفری حیا کن، تراکتورُ رها کن» مخالفت خود را با مدیرعامل این باشگاه نیز ابراز کردند.

چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۴
کد خبر : 11342
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »