پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لوازم التحریر و نوشت افزار ایرانی – اسلامی ایام رونمایی شد

danesheroz1 شهریور ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
لوازم التحریر و نوشت افزار ایرانی – اسلامی ایام رونمایی شد

دانش روز: دفاتر تحریر ایرانی- اسلامی “ایام” با حضور بازیکن تیم ملی والیبال، سرپرست و نایب رئیس فدراسیون والیبال، نماینده موسسه رویان و مدیر کل فرهنگی سازمان انرژی اتمی رونمایی شد.

به گزارش دانش روز، مراسم رونمایی از دفاتر و نوشت افزار ایرانی- اسلامی “ایام” در حسینیه هنر برگزار شد. در این مراسم فرهاد قائمی بازیکن تیم ملی والیبال، طاهری مدیرکل فرهنگی سازمان انرژی اتمی و جان زمین نماینده موسسه رویان از دفاتری با تصاویر بازیکنان تیم ملی والیبال، رویانا ( بره شبیه سازی موسسه رویان)، شهید احمدی روشن، جلال آل احمد، شهید آوینی رونمایی کردند.

در این مراسم روح الله ایزدخواه عضو دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: سبک زندگی به گفته مقام معظم رهبری زیربنای زندگی است که در این بحث فرهنگ و اقتصاد و علم و مذهب در هم تنیده شده اند.

وی ادامه داد: تکنوکرات ها معتقدند که فرهنگ از اقتصاد و علم و مذهب جدا است حال آنکه ما نیاز داریم که فرهنگ اقتصاد و اقتصاد فرهنگی را دریابیم تا حاکمیت دلالی و مصرف زدگی از بین برود.

5

به گفته ایزدخواه، فرهنگ را باید برای نجات اقتصاد به میدان بیاوریم. از یکسال گذشته که ۵ تولید کننده داخلی در حوزه نوشت افزار ملی فعال شده اند استقبال خوبی از سوی مردم برای خرید نوشت افزارهای ایرانی شده است.

وی تصریح کرد: گردش مالی نوشت افزار در بازار ۴ هزار میلیارد تومان است که باید از آن استفاده کرد تا رونق اقتصادی در این حوزه ایجاد شود.

وی با طرح این سوال که چگونه می توان انرژی هسته ای و یا دستاوردهای موسسه رویان و یا تاریخ و ادبیات کشورمان را به کودکان معرفی کرد، گفت: برای معرفی دستاوردهای علمی، تاریخی، ورزشی و … نیازی به سیاست و بودجه ریزی نیست تنها باید به تولید ملی توجه کرد. کودکان امروز می توانند با دیدن دفتر مشق های خود با انرژی اتمی و بازیکنان تیم های مختلف ورزشی آشنا شوند.

وی اظهار داشت: قانون نوشت افزار در سال ۸۲ به نگارش درآمد اما تا سال ۹۱ هیچ اتفاقی برای رونق نوشت افزار ایرانی ـ اسلامی نیفتاد. از سوی دیگر رسانه ها نیز باید برای رونق و تولید نوشت افزار ملی کمک کنند تا تولیدکنندگان با فرهنگ ایرانی عجین شوند.

3

وی در پایان توضیح داد: نباید اجازه داد نوشت افزارمان نیز سرنوشت چادر مشکی را پیدا کند. در حال حاضر ایران چادر مشکی را از کشورهایی همچون ژاپن و مهر و تسبیح خود را از چین وارد می کند.

در ادامه این مراسم فرهاد قائمی بازیکن تیم  ملی والیبال نیز گفت: انتخاب تصاویر بازیکنان تیم ملی برای دفاتر مشق کودکان انگیزه ای می شود تا ورزشکاران در رفتار و تکنیک های ورزشی خود توجه بیشتری کرده و سعی کنند الگوی مناسبی برای دانش آموزان شوند.

در پایان این مراسم کلیپی با مضمون نوشت افزارهایی با تصاویر کارتونهای خارجی و انتقاد فروشندگان لوازم التحریر پخش شد.

2

همچنین مجری برنامه سایت ایران نوشت را به عنوان سایت مرجع معرفی نوشت افزارهای ایرانی ـ اسلامی معرفی کرد و توضیح داد: لوازم التحریر با برند “ایام” وِیژه سنین مختلف از دانش آموز تا دانشجو تولید و به بازار ارائه شده است.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۱
کد خبر : 59282
بازدیدها: 361

پاسخی بگذارید »