دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لغو تحریم های جدید ضدایرانی

danesheroz2 شهریور ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
لغو تحریم های جدید ضدایرانی

دانش روز:رئیس دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا علیرغم تحریمها علیه ایران، از صدور مجوز برای همه رفت و آمدها برای مسابقات و فعالیتهای ورزشی ورزشکاران ایرانی و آمریکایی خبر داد؛ لغو جدید تحریم هایی که یک گام مجدد آمریکایی ها به عقب در اقدامات ضدایرانی‌شان محسوب می شد

به گزارش دانش روز،“آدام ژوبین” رئیس این دفتر در گفتگوی اختصاصی با بخش ورزشی تلویزیون صدای آمریکا در پاسخ به این سئول که این مجوز شامل چه چیزهایی می شود؟ گفت: ما این مجوز را برای جا به جایی ورزشکاران برای کشورهای سوم صادر کردیم. یعنی اگر کشور سومی خواست مسابقات ورزشی چه در سطح حرفه ای چه در سطح آماتور برگزار کند و هر دو کشور ایران و آمریکا بخواهند شرکت کنند طبق این مجوز امکان شرکت هر دو کشور وجود دارد.

وی اضافه کرد : اهمیت این مجوز وقتی احساس می شود که اینگونه مسابقات نیاز به جا بجایی پول دارد. هزینه هایی مانند جا بجایی ورزشکاران همینطور جوایزی که به برندگان این مسابقات اهداء می شود و همانطور که گفتید این گونه مسابقات و گردهمایی های فرهنگی بیشتر بخاطر ارتباط دو کشور برگزار می شوند پس این مجوز، برگزاری اینگونه فعالیت ها را بدون هیچ مشکلی درباره تحریم ها علیه ایران سرعت می بخشد.
ادام ژوبین در مورد رفت و آمد ورزشکاران دو طرف به کشورهای مقابل گفت: این مجوز به ورزشکاران یا هر کس دیگری که بخواهد در رقابت های ورزشی ایران شرکت کند، می گوید که با این مجوز شما می توانید بدون هیچ منافاتی با تحریم های ایران در این رقابت ها شرکت کنید. حتی اگر بخاطر مخارج یا جوایز نقدی مسابقات نیاز به جا بجایی پول باشد. پس ورزشکاران دیگر برای هر بار شرکت در رقابت های ورزشی نیاز ندارند که اینگونه مجوزها را بگیرند.
وی در پاسخ به این سئوال که چه مشکلاتی پیش روی جامعه ورزشی آمریکا بوده است که آنها را واداشته تا این چنین مجوز  کلی را صادر کنند، گفت : در گذشته بین ده تا بیست  مجوز صادر کردیم و نگاه ما همیشه به اینجور مجوزها مثبت بود  یعنی هر بار که درخواستی در این مورد به ما می رسد جواب ما همیشه مثبت بوده است اما با این مجوز کلی دیگر نیاز به درخواست مجدد نیست. عکس العمل ها خیلی خوب بوده است. جامعه ورزشی آمریکا از این مجوز به دلیل حضور بیشتر در رقابت های ایران یا مسابقاتی که ایرانی ها در آن حضور دارند ابراز خوشحالی کردند.
منبع: باشگاه خبرنگاران
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۲
کد خبر : 60153
بازدیدها: 113

پاسخی بگذارید »