یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لزوم توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در دهه مبارک فجر

danesh بهمن ۱۱, ۱۳۹۴ ۰
لزوم توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در دهه مبارک فجر

دانش روز: معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ایجاد شور و نشاط در بین دانش اموزان را از جمله اهداف مسابقات ورزشی دهه فجر اعلام کرد.

به گزارش اختصاصی دانش روز فرشید علیزاده با اعلام این خبر گفت: برنامه های پربار از سطح مدرسه تا سطح استان تدارک دیده شده و مدارس بر اساس توانمندی ها و امکانات فعالیت های ورزشی خود را در ایام دهه مبارک فجر آغاز خواهند کرد.

وی افزود: اهم برنامه ها با هدف ایجاد شور و نشاط در بین دانش اموزان. ارتقا سطح فعالیت و فیزیکی دانش آموزان. کارکنان و فرهنگیان و ایجاد تحرک در جامعه دانش اموزی خواهد بود و در دو بخش ورزش همگانی و توسط ورزش قهرمانی شاخص برنامه های ورزشی این معاونت در دهه مبارک فجر است.

علیزاده اظهار داشت: در توسعه ورزش همگانی جشنواره بازی های بومی محلی. مسابقات طناب زنی. کوهپیمایی و ورزش آغازین در دستور کار بوده و با توجه به سیاست های وزارت آموزش و پرورش برای توسعه ورزش های همگانی این ورزش در تمامی مدارس با یک آهنگ مشخص ساعت ۷:۳۰ دقیقه به صدا درخواهد آمد.

وی تصریح کرد: در بخش توسعه ورزش قهرمانی در سه بخش کارکنان ادارات. معلمان و دانش آموزان فعالیت داریم و در رده دانش آموزی مسابقات متعدد برای دختران و پسران اعم از فوتسال. والیبال. بسکتبال. هندبال. شنا. ژیمناستیک. تنیس روی میز و دو و میدانی را در دستور کار خواهیم داشت و در سال گذشته در این المپیاد برگزار شده در سطح مناطق بیش از ۳۴ هزار دانش آموز حضور داشتند و در سطح استان ۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز توانستند در المپیاد حضور پیدا کنند.

علیزاده همچنین گفت: در المپیادهای منطقه ای و استانی دانش آموزان استان البرز در رقابت های کشوری نتایج درخشانی کسب کردند و در تابستان گذشته با اعزام ۴۴۰ دانش اموز به مسابقات کشوری ۱۰۴ مدال به دست امد و ۸ مقام تیمی برای استان البرز کسب شد و البرز رتبه چهارم کشوری را در این دوره از رقابت ها از ان خود کرد.

 معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز حضور ورزشکاران دانش آموز در مزار شهدا و راهپیمایی ۲۲ بهمن و برنامه های فرهنگی در حاشیه رویدادهای ورزشی دهه مبارک فجر از دیگر برنامه های اجرایی بوده که در این زمینه سال گذشته البرز رتبه سوم اخلاق را در مسابقات ورزشی کشور بدست اورد.

 

یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۱
کد خبر : 161054
بازدیدها: 929

پاسخی بگذارید »