دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مشاور امور زنان «معصومه ابتکار» در کرج:

لزوم تلاش برای افزایش حضور خانم‌ ها در مجلس/ زنان در توسعه اقتصادی کشور نقش اساسی دارند

danesh دی ۲۰, ۱۳۹۴ ۰
لزوم تلاش برای افزایش حضور خانم‌ ها در مجلس/ زنان در توسعه اقتصادی کشور نقش اساسی دارند

دانش روز: امیدواریم دولت بستر و شرایطی را ایجاد کند که حداقل ۳۰ درصد کرسی های مجلس را از زنان داشته باشیم که در اصلی ترین رکن کشور بتوانند ایفای نقش کنند.

به گزارش اختصاصی دانش روز مشاور امور زنان «معصومه ابتکار»  در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: امروز حساس سازی جامعه برای حضور زنان در عرصه اجتماعی اتفاق افتاده و آنچه که برای توسعه پایدار لازم است حضور زنان برای تولید سرمایه خواهد بود و امیدواریم دولت با تببین برنامه ششم برنامه ای برای پایدار سازی و توسعه پایدار و متوازن شرایطی را فراهم کند که با توجه به دانش آموختگی و توانمندی زنان آنها بتوانند در عرصه اقتصاد قدرتمندانه وارد شوند.

شهربانو امانی افزود: ورود زنان به عرصه اقتصاد به ازدواج، تشکیل خانواده و … کمک خواهد کرد و موجب می شود زنان عزتمندانه و با شرافت زندگی کنند چرا که در دولت پیش از آقای روحانی شرایطی پیش آمده بود که به نوعی محدودیت های جدی برای بانوان در عرصه های مختلف از جمله ngo ها تلقی میشد.

وی اظهار داشت: زمانیکه محدودیت برای اعلام نظر کارشناسان در حوزه اجتماعی ایجاد شد با کنار رفتن دولت پیشین امروز همان آسیب های اجتماعی بولد می شود چرا که ما حصل به هم ریختگی شرایط فرهنگی و اقتصاد در عرصه اجتماعی خود را نشان می دهد و این مهم موجب شد خانم هایی که در عرصه اجتماعی فعال بودند به نوعی اعتماد به نفس خود را از دست داده و افسردگی در آنها حادث شود.

امانی تصریح کرد: دولت یازدهم با توجه به فضای عمومی که تبیین کرد موجب شد در حوزه معاونت زنان و خانواده خانم مولاوردی سیاست های اصلی و راهبردی را تعیین کرده و با سفرهای استانی و همکاری و هماهنگی با دانشگاه ها و زنان فعال عرصه سیاسی حضور زنان را گسترش داده اند.

وی همچنین گفت: ما در عرصه اجتماعی و اقتصادی چرا مجلس را نشانه گرفته ایم به ان دلیل که مجلس رکن بسیار مهمی در تمامی امور است و می تواند قانون وضع کرده و بر اعمال آن نظارت کرده و با تحقیق و تفحص در سایر بخش ها تاثیرگذار باشد.

مشاور امور زنان «معصومه ابتکار» در خاتمه خاطرنشان داشت: حساسیت در جامعه نسبت به جامعه زنان ایجاد شده که در عرصه های اجتماعی حضور پیدا کرده و تلاش شود که بانوان توانمند پا به عرصه انتخابات بگذارند و خود را در معرض رای مردم قرار دهند و امیدواریم دولت بستر و شرایطی را ایجاد کند که حداقل ۳۰ درصد کرسی های مجلس را از زنان داشته باشیم که در اصلی ترین رکن کشور بتوانند ایفای نقش کنند.

یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۹
کد خبر : 160114
بازدیدها: 792

پاسخی بگذارید »