چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لزوم اختصاص ساعت مطالعه در مدارس

danesheroz1 آبان ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
لزوم اختصاص ساعت مطالعه در مدارس

دانش روز: نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج گفت: آموزش و پرورش باید فرهنگ کتاب خواندن را با اختصاص ساعت درسی مطالعه آزاد در مدارس و البته با نظارت اعمال کند

به گزارش دانش روز، همدانی در مراسم تجلیل از خادمان کتاب و کتابخوانی در استان البرز گفت: این هفته بهانه ای است که از منظرهای مختلف به کتاب و کتابخوانی، نویسندگان کتاب ، ناشران و… پرداخته شود.

حجت الاسلام و المسلمین همدانی همچنین بر ضرورت ترویج فرهنگ «وقف کتاب» نیز تأکید کرد و تغییر استراتژی های دشمن را  اینگونه محور کلام قرار داد: طراحی های دشمن با رویکردی جدید و در جهت از بین بردن ایمان و تزریق اندیشه های واهی و تقلبی است به این نحو که با ساختن بدل الگوهای ارزشمند و رنگ و لعاب بخشیدن به آن ذهن و فکر و ایمان را نشانه می گیرد.

وی افزود: کرج یکی از آن قرارگاه هایی است که دشمن مانورهای زیادی در آن دارد، باید در این راستا با همان ابزارهای دشمن مانع از ایجاد هجمه ها شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی در ادامه به تکرار کلمه « کتاب» در قرآن اشاره کرد و گفت: در این کتاب الهی بیش از ۳۲۰ مرتبه کلمه کتاب و مشتقات آن به کار رفته است؛ کامل ترین کتاب ما کتاب قرآن است چرا که رسالت اش خارج ساختن  انسان از تاریکی ها و جهل است.

این مسئول بیان کرد: با ظرفیت هایی که در شهر کرج و این استان وجود دارد می توان  با شناسایی کتابهای بزرگان در بحث ترجمه کتاب به زبانهای مختلف پرداخت و زمینه را برای توسه این مهم در سراسر کشور ایجاد کرد.

سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۵
کد خبر : 74819
بازدیدها: 304

پاسخی بگذارید »