دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لباس فرم دانش‌آموزی اجباری نیست

danesheroz اسفند ۱۳, ۱۳۹۱ ۰
لباس فرم دانش‌آموزی اجباری نیست

مدیرکل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه لباس فرم دانش‌آموزی اجباری نیست، از برگزاری جشنواره مد و لباس دانش‌آموزان پسر در سال آینده خبر داد

به نقل از فارس، محمدابراهیم محمدی، مدیرکل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری جشنواره مد و لباس دانش‌آموزی ویژه دانش‌آموزان دختر از فردا اظهار داشت: به دنبال لباس فرم اجباری برای دانش‌آموزان نیستیم.

وی ادامه داد: لباس فرم دانش‌آموزی باید با کیفیت بوده، زیبا، متنوع و متناسب با سن و جنس دانش‌آموزان باشد ضمن اینکه بار معنایی و هویتی داشته باشد.

* برگزاری جشنواره مد و لباس دانش‌آموزان پسر در سال آینده

محمدی افزود: برای اینکه بتوانیم به آنچه مورد نظرمان است، دست یابیم باید ببینیم جامعه مخاطب ما چه می‌خواهد و ذائقه‌اش با چه چیزی جور است.
وی با بیان اینکه جشنواره مد و لباس دانش‌آموزی در سال آینده توسعه می‌یابد، اضافه کرد: جشنواره مد و لباس دانش‌آموزان پسر در سال آینده برگزار می‌شود.

* در حال حاضر حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد دانش‌آموزان لباس فرم می‌پوشند
مدیرکل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه نمی‌خواهیم در تهیه لباس فرم دانش‌آموزی به خانواده‌ها فشار وارد شود، گفت: در تهیه لباس فرم دانش‌آموزی از نظر والدین نیز بهره می‌جوییم و نمی‌خواهیم خانواده‌ها مجبور باشند که لباسی را تهیه کنند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد دانش‌آموزان لباس فرم می‌پوشند، افزود: در ۷ استان کشور، تمام دانش‌آموزان دارای لباس فرم هستند.

*‌ لباس فرم دانش‌آموزی باید قابلیت استفاده در غیر از مدرسه را داشته باشد
محمدی با تأکید بر اینکه معتقدم لباس فرم دانش‌آموزی باید قابلیت استفاده در غیر از مدرسه را داشته باشد، بیان کرد: وقتی لباس فرم دانش‌آموزی ساده، اجباری و با کیفیت پایین باشد، دانش‌آموز تا به خانه برسد، آن را از تن در می‌آورد و ما می‌خواهیم لباس فرم دانش‌آموزی اینگونه نباشد.

یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۳۲
کد خبر : 8473
بازدیدها: 185

پاسخی بگذارید »