شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لاریجانی: هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۲حتما اجرا می‌شود

danesheroz اسفند ۲۰, ۱۳۹۱ ۰
لاریجانی: هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۲حتما اجرا می‌شود

رییس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها منوط به تصویب لایحه بودجه و نظر نمایندگان است گفت: قانون هدفمندی یارانه ها در سه ماه اول سال ۱۳۹۲ حتما اجرا می شود و تا زمانی که بودجه سال آینده به طور کامل تصویب شود، پرداخت یارانه ها مانند سال گذشته خواهد بود

علی لاریجانی روز یکشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای کشاورزی جنوب استان کرمان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل این که دولت لایحه بودجه ۹۲ را به موقع به مجلس تقدیم نکرده ، مجلس مجبور است مانند سال گذشته، بودجه سه دوازدهم را تصویب کند بنابراین پرداخت یارانه ها در سه ماه اول سال آینده همان روال قبلی خواهد بود.

رییس مجلس همچنین در پاسخ به سوالی درمورد اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها در سال ۹۲ اظهار کرد: “من رجال الغیب نیستم باید از مجلس سوال کرد که مجموعا اجرای فاز دوم هدفمندی را می پذیرد یا نه؟”

لاریجانی درباره پیشنهاد دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، یادآور شد: کمیسیون های تخصصی مجلس این موضوع را بررسی کرده اند و براساس شرایط و مصالح کشور در این زمینه تصمیم گیری می کند که البته فرصت زیادی تا آن موقع باقی مانده است.

وی ادامه داد: بعید می دانم که این موضوع به این سادگی اتفاق بیفتد اما اجازه دهید کمیسیون های تخصصی مجلس نظر خود را اعلام کنند.

رییس مجلس در پاسخ به سوالی درباره حوادث تروریستی پاکستان، اظهار کرد: اقدامات تروریستی در پاکستان،عراق و سوریه به دنبال آتش تفرقه در بین مسلمانان است و این نکته را مسئولان کشور مخصوصاً مقام معظم رهبری گوشزد کرده بودند.

لاریجانی با بیان اینکه شیعه و سنی اختلاف اصولی و مبنایی با یکدیگر ندارند، افزود: بنظر می‌رسد در پشت صحنه هستند کسانی که می‌خواهند القای اختلاف و درگیری بین شیعه و سنی کنند و عوامل خارجی از قبیل غربی‌ها پشت صحنه حوادث تروریستی هستند.

وی ضمن تقدیر از اهتمام مراجع تقلید و روحانیت به مسائل و حوادث تروریستی علیه مسلمانان تصریح کرد: اقدام روحانیت و مراجع تقلید علیه اقدامات تروریستی پاکستان مناسب بود.

در نمایشگاه دستاوردهای کشاورزی جنوب استان کرمان که در محل دایمی نمایشگاه های مجلس افتتاح شده است ، انواع محصولات کشاورزی شهرستان های جیرفت و کهنوج در معرض دید نمایندگان قرار گرفته است.

یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۶
کد خبر : 9449
بازدیدها: 160

پاسخی بگذارید »