شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کودکان کار قربانی آلودگی هوای تهران هستند

danesh دی ۲۷, ۱۳۹۴ ۰
کودکان کار قربانی آلودگی هوای تهران هستند

دانش روز: مدیرعامل جمعیت دانشجویی امام علی(ع) در حاشیه نشست “کودکان و آلودگی هوای تهران” عنوان کرد: آسیب پذیری کودکان کار از آلودگی هوای تهران غیر قابل جبران بوده همکاری و مشارکت نهاد های دولتی با سازمان های مردم نهاد در حل این معضل ضروری است.

به گزارش دانش روز زهرا رحیمی در گفتگو با پایگاه خبری سازمان های غیر دولتی ایران در حاشیه نشست “کودکان و آلودگی هوای تهران” بیان کرد؛ هدف از برگزاری این نشست بررسی آثار مخرب آلودگی هوای شهر تهران بر کودکان مخصوصا کودکان کار عنوان کرد.

وی افزود؛ در ایام آلودگی هوا امکان تعطیلی مدارس و یا حتی ادارات وجود دارد ولی کودکان در این روزها در چهارراه ها حضور داشته و مشغول کار هستند به همین دلیل این قشر ،آسیب های جبران ناپذیری با حضور در خیابان ها از آلودگی هوا می بینند.

مدیر عامل جمعیت دانشجویی امام علی (ع) با بیان تاثیر رسانه ها در هماهنگی بین تشکل ها و ارگان های دولتی گفت: اصحاب رسانه نقش بسزایی در انعکاس اخبار آلودگی هوا و تاثیر آن بر کودکان دارند و از رسانه ها خواست که آسیب ها و تاثیرات این معضل زیست محیطی بر کودکان بد سرپرست را منعکس کنند.

رحیمی ضمن ابراز نگرانی در مورد تاثیر آلودگی هوا بر کودکان کار، مشارکت نهادی های دولتی با تشکل های مردمی را در اتخاذ تصمیمات جدی در مورد کودکان بد سرپرست را هدف این نشست اعلام کرد.

مسئول برگزاری این نشست از همکاری سازمان محیط زیست با جمعیت امام علی(ع) در اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و آموزش اثرات آلودگی هوا بر کودکان کار خبر داد و گفت: جمعیت در آینده با حرکت نمادین میزان آسیب های آلودگی هوا بر روی کودکان کار را به نمایش عموم خواهد گذاشت.

گفتنی است این نشست در خانه هنر باشگاه هواداران جمعیت امام علی (ع) با حضور محمد حسین بازگیر رئیس اداره محیط زیست شهرستان تهران، ژما جواهری پور مشاور معاونت آموزشی و پرورش سازمان حفاظت محیط زیست، حسن اجتماعی فعال مستقل اجتماعی و محیط زیستی و زهرا رحیمی مدیر عامل جمعیت امام علی (ع) برگزار شد.

یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۹
کد خبر : 160561
بازدیدها: 459

پاسخی بگذارید »