چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کودکان در تابستان مراقب انتقال بیماری پوستی

danesheroz1 خرداد ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
کودکان در تابستان مراقب انتقال بیماری پوستی

دانش روز: استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: با فرا رسیدن فصل تابستان و استفاده کودکان از استخرهای عمومی احتمال شیوع بیماری عفونی، ویروسی و قارچی پوست افزایش می یابد از این رو کودکان در تابستان مراقب انتقال بیماری های پوستی باشند .

به گزارش دانش روز ، دکتر مهدی قیصری افزود: شنا کردن دراستخر برای کودکان لذت بخش است اما باید توجه کرد که بسیاری از بیماری ها شایع پوستی با شنا کردن در استخرهای عمومی به راحتی قابل انتقال است .

وی ادامه داد: شنا کردن در استخرهای رو باز و حتی سرپوشیده پوست را در معرض بیماری های شایع پوستی قرار می دهد به خصوص کودکان که از پوستی حساس برخوردار هستند .

قیصری با اشاره به انواع بیماری های پوستی که منشا آنان شنا کردن در استخر های آلوده و عمومی است گفت : بیماری های ویروسی شامل زگیل در کف پاها و یا همچینن بیماری مولوسکوم بیماری ویروسی پوست و مخاط در انسان است که از طریق راه های غیرمستقیم مانند لوازم شخصی همچون حوله و آب استخر نیز می تواند منتقل شود.

قیصری خاطر نشان کرد : از دیگر بیماری های عفونی و باکتریال همچون زرد زخم که احتمال شیوع این بیماری از راه استخر در بین کودکان وجود دارد. متخصص پوست و مو اضافه کرد: بیماری های قارچی که عمدتا لای انگشتان پا دیده می شود نیر در این همچنین بیماری قارچی کشاله ران کودکان که به صورت خشکی پوست و پوسته شدن بروز می کند.

قیصری گفت : ازدیگر بیمارهای شایع ویروسی ورم ملتحمه چشم است که معمولا کودکان پس از شنا کردن به آن مبتلا می شوند .
استاد یار دانشگاه علوو پزشکی شهید بهشتی افزود :یکی راه های انتقال بیماری های پوستی استفاده از لوازم غیر بهداشتی در مکان های عمومی استخرها است که رعایت نکات بهداشت فردی در مکان های عمومی ضروری است.

قیصری اضافه کرد: خشکی پوست کودکان پس از شنا کردن در استخرها از دیگر مشکلاتی که بایدوالدین به آن توجه کنند .وجود کلر در آب استخر ها خشکی پوست را تشدید می کند و توصیه می شود پس از شنا کردن از مواد شوینده استفاده نکرده و از لوسیون و کرم های مرطوب کننده برای کاهش خشکی پوست استفاده کنند.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: استفاده ازلوسیون ها و کرم های ضد آفتاب در سطح وسیع معمولا بالای SPF۳۰ تجویز می شود همچنین در استخرها و دریا ها ضد آفتاب و لوسیون بالای SPF۲۰ به کار می رود. وی توصیه کرد: والدین با آموزش نکات بهداشت فردی به کودکان، آنان را از بسیاری از بیماری پوستی مصون بدارند.

منبع: مهر

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۱
کد خبر : 29758
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »