سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشف ۲۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در فرودگاه های کشور

28 danesheroz خرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
کشف ۲۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در فرودگاه های کشور

فرمانده پلیس فرودگاههای کشور از کشف بیش از ۲۸ میلیارد ریال کالا و ارز قاچاق طی یک ماهه اخیر خبر داد.

به گزارش دانش روز ، سرهنگ “حسن مهری” در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای اقدامات کنترلی و اتخاذ تدابیر امنیتی در خصوص مبارزه جدی با قاچاق ارز، ماموران پلیس فرودگاه های تبریز، امام(ره) و اصفهان مانع از خروج غیرقانونی ۲۵۷ هزار و ۲۰۰ دلار آمریکا و نه هزار و ۹۰۰ ین ژاپن از مرز هوایی شدند.

وی، ارزش ریالی ارز مکشوفه را بیش از ۸ میلیارد و ۳۷۷ میلیون ریال برآورد کرد و افزود: متهمان با جاسازی های ماهرانه قصد انتقال این مقدار ارز را به کشورهای ترکیه ، ژاپن و امارات داشتند.

سرهنگ مهری با اشاره به موفقیت های پلیس آگاهی فرودگاه های کشور در زمینه مبارزه با قاچاق کالا، گفت: ماموران پلیس آگاهی فرودگاه امام(ره) طی هشت عملیات موفق شدند بیش از دو میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال کالای قاچاق را کشف کنند.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور، انواع لباس های زنانه و مردانه، گوشی تلفن همراه، تبلت، لپ تاب، دارو و…. را از جمله کالاهای قاچاق مکشوفه در فرودگاه امام (ره) برشمرد و افزود: این مقدار کالای قاچاق حین بازرسی از بار همراه پنج مسافر ورودی از کشور های ترکیه و امارات کشف شد.

این مقام مسئول همچنین به کشف محموله پستی قاچاق در فرودگاه مشهد، شیراز، اهواز و ارومیه اشاره کرد و افزود:محموله های پستی شامل انواع پروتز، گوشی تلفن همراه، تبلت و آی پد به ارزش بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است که به علت عدم ارائه مدارک مثبته گمرکی، ضبط و به همراه پرونده متشکله تحویل مراجع ذی صلاح شد.

وی همچنین به کشف بیش از ۳۷ هزار نخ سیگار و ۶ کیلو زعفران قاچاق در فرودگاههای امام (ره)، بوشهر و تبریز از مسافران خروجی به مقصد دبی و استانبول اشاره کرد و گفت: ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه بیش از ۳۹۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ مهری خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق شامل گوشی، دوربین و داروهای خارجی در بار غیرهمراه مسافران ورودی توسط ماموران پلیس فرودگاه مشهد کشف شده است.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از دقت، هوشیاری همکاران خود در امر مبارزه جدی با قاچاق انواع کالا و ارز از مرز هوایی قدردانی کرد.

 

منبع : پانا

پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۴
کد خبر : 22359
بازدیدها: 283

پاسخی بگذارید »