یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خطیب نماز جمعه تهران:

کشتار انسان‌های بیگناه در آمریکا و هرجای دیگر محکوم است/نامزدها طوری حرف نزنند که فرشته نجات هستند

danesheroz فروردین ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
کشتار انسان‌های بیگناه در آمریکا و هرجای دیگر محکوم است/نامزدها طوری حرف نزنند که فرشته نجات هستند

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر این که کشتن انسان ها در سراسر جهان محکوم است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران کشتار انسان های بی‎‌گناه را در هر کجا از جمله در آمریکا محکوم می کند

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز تهران با اشاره به انفجارهای بوستون و تگزاس در‌ آمریکا، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران کشتار انسان های بی گناه را در هر کجا از جمله در آمریکا محکوم می کند.

وی افزود: این موضع براساس یک منطق و آن این است که انسان ها را در سراسر جهان محترم می شماریم.

خاتمی با تاکید بر این که کشتن انسان ها در سراسر جهان محکوم است؛ اضافه کرد: اینطور نیست که کشتار مردم در آمریکا بد و در کشورهای عراق و سوریه اشکالی نداشته باشد.
خطیب نماز جمعه تصریح کرد: کشتار مردم بیگناه را در آمریکا، سوریه، عراق، پاکستان، افغانستان و هر کجای دیگری محکوم می کنیم.
امام جمعه موقت تهران رفتار آمریکا و اتحادیه اروپا را منافقانه خواند و گفت: چطور شما در انفجار آمریکا بسیار متاثر می شوید اما در قتل عام مردم سوریه سکوت می کنید و این رفتار نفاق است.
خاتمی افزود: تناقض این است که شما از شعار مبارزه با تروریسم استفاده ابزاری می کنید و این محکوم است.
وی خطاب به ملت های کشورهای غربی اضافه کرد: شما که ناامنی و کشتار بی گناهان را دیدید در پاسخ به ندای وجدان خود بیدار شوید و دولتمردان خود را وادار کنید که ارسال سلاح به سوریه را قطع کنند.

تنها نیروهای نظامی ایران در جهان، مکتبی و سرفراز هستند

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: نیروهای مسلح، محبوب مردم هستند و مردم از صمیم جان به این عزیزان عشق می ورزند.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی دلیل محبت مردم به نیروهای مسلح را فداکاری آنان در هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: ارتباط نیروهای مسلح نیز با فرماندهی کل قوا ارتباط زیرمجموعه با مافوق نیست، بلکه نیروهای مسلح ما فرمانده کل قوای خود را نایب امام زمان(عج) می دانند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: تنها ارتش، سپاه و بسیج و نیروهای نظامی ایران در جهان، مکتبی و سرفراز هستند و از اسلام ناب محمدی(ص) حفاظت می کنند.
خاتمی با اشاره به این که امنیت کشور را نیروهای مسلح تامین می کنند، گفت: با مدیریت ولی فقیه امروز نیروهای مسلح ما در بهترین وضع و آمادگی قرار دارند.
وی با اشاره به پیشرفت های نیروهای مسلح ایران در ابعاد علمی و فناوری افزود: از نظر انسانی نیز نیروهای ما از توانمندی بسیار خوبی برخوردارند.

خوردن تودهنی بسیارمحکم کمترین پاسخ به تعرض است

خطیب نماز جمعه تهران گفت: باوجود این توانایی ها دشمن هیچ وقت فکر تعرض به خاک ایران نمی کند چرا که کمترین تعرض دشمنان مساوی با خوردن تودهنی بسیار محکم است.
امام جمعه موقت تهران بخش دیگری از خطبه دوم نماز را به موضوع انتخابات اختصاص داد و با اشاره به انتخابات۲۴ خرداد گفت: رقابت، نقد و شعار سه رکن هر انتخاباتی است.

انتخابات منهای رقابت، انتخابات نیست

وی افزود: انتخابات منهای رقابت، انتخابات نیست و به شکر خدا ۳۲ انتخابات در ایران برگزار شده که همه آنها رقابتی و باشکوه بوده است.
امام جمعه موقت تهران با بیان این که رقابت باید از جنس اسلامی و نه از جنس غربی باشد، گفت: غربی ها معتقدند هدف وسیله را توجیه می کند و به همین دلیل افشاگری، توهین، غیبت و سیاه نمایی را برای خود مجاز می دانند اما در اسلام این گونه نیست.
خاتمی افزود: طبیعی است که هر نامزدی از نقد گذشته سخن بگوید و چه بسا نقد، موجب گرمی نطق های انتخاباتی شود، اما این نقد باید منصفانه باشد.

نامزدها طوری حرف نزنند که فرشته نجات هستند

وی اضافه کرد: نباید طوری با مردم حرف زده شود که ۳۴ سال این کشور خراب بوده و من به عنوان فرشته نجات می خواهم این مملکت را درست کنم.
خطیب جمعه تهران گفت: اینکه به بهانه انتخابات، جریان ارزش گرایی را زیرسوال ببریم، جفا به انقلاب و نظام است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به این که شعارهای تبلیغاتی در انتخابات امری طبیعی است، گفت: بصیرت مردم در انتخابات حرف اول را می زند که آیا این شعارهای انتخاباتی امکان پذیر است یا در باغ سبز نشان دادن برای فریب مردم است.
خاتمی افزود: من از مردم می خواهم به سوابق و نه فقط شعارها توجه کنند چراکه شعاردادن کار آسانی است.
امام جمعه موقت تهران گفت: برخی دلخوشند که غربی ها از آنها حمایت کنند، اینهایی که به این فکر هستند بدانند حمایت غربی ها از آنان همان و از چشم مردم افتادن همان.
خطیب جمعه تهران افزود: ممکن است این سوال مطرح شود که غربی ها برای بی آبروکردن نامزدی از وی حمایت می کنند، در این صورت آن نامزد باید با صدور بیانیه ای خط خود را از غربی ها جدا کند.
خاتمی با اشاره به ویژگی های رقابت مناسب، تاکید کرد: رقابت باید اسلامی، نقد منصفانه و شعارها واقع بینانه باشد.

اختلاط محرم و نامحرم در عروسی‌ها مصداق غفلت از خداست

خاتمی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران همچنین به بایدها و نبایدهای شادی در دین اسلام پرداخت و گفت: شادی که همراه با غفلت از خدا نباشد مطلوب دین است.
خاتمی با اظهار اینکه شادی که همراه غفلت از خدا باشد ولنگاری و نامطلوب است با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع) افزود: حضرت علی (ع) می فرمایند: کسی که هرچه دلش خواست انجام دهد منتظر برخورد قهرآمیز از خدا باشد.
امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: شادی مستانه که بوی غفلت از خدا در آن موج زند، پسندیده نیست و نتیجه آن عذاب است.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با توصیه به جوانان برای رعایت حدود شادی گفت: اختلاط محرم و نامحرم و موسیقی های مبتذل حرام در عروسی ها مصداق غفلت از خداست و حریم خدا را می شکند.
خطیب جمعه تهران افزود: در شادی نباید مرتکب ترک واجب و حرام شویم.
امام جمعه موقت تهران با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا گفت: در ۲۲۶ آیه قرآن کریم از تقوا سخن گفته شده که نشان دهنده جایگاه تقوا در دین اسلام است.

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۴
کد خبر : 12329
بازدیدها: 286

پاسخی بگذارید »