پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کسب جایزه و دیپلم افتخار دانش آموز ایرانی در مسابقه بین المللی کائو

danesheroz1 دی ۱۶, ۱۳۹۲ ۱
کسب جایزه و دیپلم افتخار دانش آموز ایرانی در مسابقه بین المللی کائو

دانش روز: «تارا عزتی‌ زاده» دانش آموز ۱۳ ساله گیلان‌ غرب استان کرمانشاه در مسابقه نقاشی کائو ژاپن موفق به کسب جایزه و دیپلم افتخار این دوره از رقابت ها شد

به گزارش دانش روز، تارا عزتی‌زاده عضو ۱۳ ساله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان‌غرب در چهارمین مسابقه بین‌المللی نقاشی محیط زیست «کائو» در کشور ژاپن با موضوع «حفظ منابع طبیعی با همکاری هم» در سال ۲۰۱۳ میلادی به عنوان تنها برگزیده ایرانی این مسابقه  معرفی شد.

این دانش آموز گیلان غربی، مردان و زنانی را به تصویر کشیده که لباس‌ های کردی بر تن دارند و در باغی پر از رنگ، سیب‌های قرمز را از درخت‌ها می‌چینند و در جعبه‌ها بسته بندی می‌کنند.

تصویری از سیب‌هایی که در پای درخت‌ها ریخته است در کنار گل‌های رنگی، زمین باغ این نقاشی را به فرشی رنگارنگ ، جذاب و چشم‌نواز تبدیل کرده است.

 در عین حال حضور مادری که در حال ریختن چای و پدری که در حال خوردن صبحانه‌ است، کودکی که کتاب می‌خواند و کودک دیگری که در کنار نهر بازی می‌کند از دیگر عناصری است که به این نقاشی دیدنی جلوه بخشیده است.

مسابقه بین‌المللی نقاشی محیط زیست «کائو» در کشور ژاپن در چهارمین دوره‌ی برگزاری خود با استقبال شرکت‌کنندگانی از ۴۹ کشور جهان روبرو و هشت‌هزار و ۵۱۶ اثر نقاشی از این کشورها به دبیرخانه ارسال شد.

از این میان ۳۱ اثر نقاشی به اعضای مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اختصاص داشت.

دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۳
کد خبر : 85716
بازدیدها: 313

یک دیدگاه »

  1. میرزایی دی ۱۷, ۱۳۹۲ در ۲:۲۵ ب٫ظ - Reply

    پروردگارا تارا را بر بال آرزوهایش پرواز ده و در همه لحظات دریابش موفقیت روز افزونت را از خالق یکتا خواهانم عزیزم

پاسخی بگذارید »