جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کتابخانه های عمومی البرز رتبه دوم کشور را کسب کرد

danesheroz1 شهریور ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
کتابخانه های عمومی البرز رتبه دوم کشور را کسب کرد

دانش روز: مسئول فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی البرز گفت: این اداره کل در شاخص افزایش عضو شبکه کتابخوانان حرفه ای( www.booki.ir ) رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد.

به گزارش دانش روز، حسین ذکریا پورافزود: این شبکه از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در این استان آغاز کرد که در ابتدا با داشتن ۱۵۰ نفر عضو در رتبه ۲۵ کشوری قرار داشت و اکنون با همکاری کتابداران، جراید و مراکز خبری ، خبرنگاران و تلاشهای کارکنان این واحد، تعداد اعضای آن به ۱۱هزار نفر رسیده است.
وی اظهار کرد: این شبکه که اولین شبکه اجتماعی کتاب در کشور است هر روز یک مسابقه کتابخوانی برگزار می کند و برندگان از جوایز نقدی بهره مند می شوند که در استان البرز نیز بصورت متوسط ماهیانه ۴۰ نفر برنده جوایز ۴۰۰ و ۵۰۰ هزار ریالی هستند.
ذکریاپور در ادامه از مشارکت اعضای کتابخانه های عمومی در این مسابقات و حضور پررنگ جوانان در این شبکه گفت و خاطرنشان کرد: هدفگذاری ما برای عضویت در این شبکه در استان البرز بر ۴۰ هزار نفر معطوف است و دسترسی به این تعداد با حمایت های مراکز اطلاع رسانی و اجرای برنامه های فرهنگی مناسب و جذاب در حوزه کتاب امکان پذیر خواهد بود.
وی همچنین با دعوت از خانواده ها برای عضویت در این شبکه اظهار داشت: حضور بیهوده در فضای مجازی و اتلاف وقت یکی از تهدیدات جدی برای خانواده ها محسوب می شود و ما با حضور در این فضا به دنبال جذب مخاطب و پر کردن اوقات خالی کاربران هستیم.
ذکریا پور تاکید کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از شاخص های توسعه ملی هر کشوری محسوب می شود.

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۷
کد خبر : 59714
بازدیدها: 223

پاسخی بگذارید »