شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کاهش قیمت‌ ها در بازار خودرو و تلفن همراه

danesheroz1 تیر ۳, ۱۳۹۲ ۰
کاهش قیمت‌ ها در بازار خودرو و تلفن همراه

دانش روز: افت شدید قیمت دلار و سکه طی روزهای ابتدایی هفته جاری تأثیر خود را بر قیمت سایر کالاها نیز گذاشته است؛ از جمله تلفن همراه و خودرو که با کاهش قیمت مواجه شده‌اند

به گزارش دانش روز، حسن زمانی‌ افشار، ‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی کشوراظهار کرد: در یک هفته اخیر با کاهش نرخ دلار قیمت بسیاری از خودروهای داخلی کاهش یافته است.

وی با بیان این‌که بیشترین کاهش قیمت را در محصولات ایران خودرو شاهد بوده‌ایم، اظهار کرد: در یک هفته اخیر قیمت پژو پارس از ۳۸ به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. قیمت پژو ۴۰۵ نیز از ۲۹ میلیون تومان به ۲۷ میلیون تومان کاهش یافته است.

‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی کشور ادامه داد: قیمت سمند EF7 نیز از ۲۸ به ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و۲۰۶ تیپ ۵ نیز از ۴۲ به ۴۰ میلیون تومان رسیده است.

وی افزود: در این مدت قیمت محصولات سایپا نیز کاهش یافته است به‌گونه‌ای که قیمت تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو از ۳۷ به ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و تیبا از ۲۲ به ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. قیمت پراید فول نیز از ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۱۷ میلیون تومان کاهش یافته است.

زمانی افشار درباره میزان کاهش قیمت خودروهای وارداتی، اظهار کرد: خودروهای خارجی در چند وقت اخیر افزایش قیمت زیادی نداشته‌اند به همین دلیل هم‌اکنون نیز کاهش قیمت آنها قابل توجه نبوده است. البته در حال حاضر خرید و فروشی در این بازار صورت نمی‌گیرد.

‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی کشور اظهار کرد: در صورت ادامه‌ یافتن روند کاهشی نرخ ارز پیش‌بینی می‌کنیم قیمت‌ خودروهای داخلی و خارجی بیش از این کاهش یابد.

از سوی دیگر بنا بر گزارش‌های میدانی قیمت انواع تلفن همراه نیز در بازار با کاهش مواجه شده است.

رئیس شبکه بازرسی و نظارت مردمی تلفن همراه گفت: طی ۱۰ روز گذشته با کاهش نرخ دلار قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه از ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

مهدی عبقری در تشریح وضعیت کنونی بازار گوشی تلفن همراه اظهار داشت: بازار شاهد کاهش قیمت ارز بوده است و به دلیل وابستگی ۱۰۰ درصدی گوشی به ارز، بالتبع در بازار گوشی نیز قیمت‌ها کاهش یافته است.

رئیس شبکه بازرسی و نظارت مردمی تلفن همراه افزود: از حدود ۱۰ روز گذشته قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: کاهش قیمت‌ در مدل‌های کم قیمت‌ حدود ۱۰ درصد و در مدل‌های گران که ارزبری بیشتری دارند حدود ۲۰ درصد بوده است.

از حدود ۱۰ روز پیش نرخ ارز روند نزولی به خود گرفته به طوری که نرخ دلار از ۳۶۰۰ تومان به ۲۹۰۰ تومان تا روز گذشته کاهش یافته است.

بنا بر این گزارش به نظر می‌رسد در صورت تداوم سیر نزولی قیمت‌ها در بازار سکه و ارز، سایر بازارها و کالاها نیز به تبعیت از بازارهای مالی، قیمت‌ها در بازارهای کالایی نیز با کاهش مواجه شود.

 

منبع:انتخاب

دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۷
کد خبر : 31509
بازدیدها: 209

پاسخی بگذارید »