چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قیمت خودرو های سایپا در سایت مرکز ملی رقابت نادرست است+اسناد

danesheroz اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
قیمت خودرو های سایپا در سایت مرکز ملی رقابت نادرست است+اسناد

سایپا اعلام کرد: در پی درج قیمت ۲ خودروگروه خودروسازی سایپا در سایت مرکز ملی رقابت، بدلیل اشتباه محاسباتی در قیمت نهائی خودروهای این شرکت، قیمت این محصولات از سوی سایپا نادرست و فاقد ارزش قانونی قلمداد می شود

به نقل از سایپا نیوز ، قیمت های اعلام شده در سایت مرکز ملی رقابت در فرآیند احتساب متغیرهای دستورالعمل تعیین شده توسط شورای رقابت، در متغیر p t-1 فرمول تعیین شده، قیمت نهائی منظورشده برای تیبا و پراید ۱۳۱sx با اشتباه محاسباتی در ستون قیمت سال پایه مواجه گردیده است.

بر این اساس طبق جدول منتشره توسط سایت مرکز ملی رقابت قیمت سال پایه برای خودروهای پراید ۱۳۱ ارتقاء یافته(SX) بیش از ۹ میلیون و ۶۲ هزار تومان و برای خودرو تیبا با فرمان هیدرولیک با کیسه هوا ۱۰ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که این قیمت ها در ابتدای سال پایه (۹۱) به ترتیب ، ۹۹.۴۰۰.۰۰۰ ریال برای پراید و ۱۲۸.۵۸۰.۰۰۰ ریال برای تیبا بوده است.

سایپانیوز اعلام کرد: این محاسبه اشتباه در حالی صورت گرفته است که متغیر p t-1 نقش اساسی در تعیین قیمت نهائی خودرو داشته است.
از این رو گروه خودروسازی سایپا اعلام می دارد قیمت های اعلام شده به عنوان قیمت پایه سال ۹۱ به هیچ عنوان مورد تائید این شرکت نبوده و قیمت های نهائی تعیین شده که بر این اساس محاسبه شده صحیح نیست.
همچنین علاوه بر اشتباه شورای رقابت در خصوص اعلام نادرست قیمت خودوروها باید در نظر داشت طبق وظایف تببین شده و مواد قانونی موجود در سایت شورای رقابت ، این شورا حق اعلام قیمت را نداشته و این موضوع از سوی این مرکز درخور انتقاد است.
اضافه بر این اعلام این قیمت ها در حالی صورت می گیرد که بر اساس دستورالعمل تعیین شده شورای رقابت هزینه نصب آپشن های جدید در قیمت های اعلام شده لحاظ نگردیده است و در نتیجه قیمت های اعلام شده دستخوش تغییرات خواهد شد.

سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۱
کد خبر : 13689
بازدیدها: 144

پاسخی بگذارید »