شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دبیر انجمن خودروسازان:

قیمت تجاری پراید ۱۷ میلیون تومان است/فعلاً انتظار کاهش قیمت خودرو را نباید داشت

danesheroz اسفند ۱۴, ۱۳۹۱ ۰
قیمت تجاری پراید ۱۷ میلیون تومان است/فعلاً انتظار کاهش قیمت خودرو را نباید داشت

هم اکنون قیمت تجاری پراید ۱۷ میلیون تومان اعلام شده در حالی که قیمت تمام شده آن، ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است،حتی اگر ارز مبادلاتی را هم به موقع تحویل دهند، باز هم قیمت پراید همان ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود

احمد نعمت‌بخش دبیر انجمن خودروسازان  گفت : با روند فعلی قیمت گذاری خودرو و همچنین قیمت‌ خودرو های موجود در سطح شهر ، خودروسازان متضرر می شوند و نمی توان انتظار داشت تا قیمت رسمی خودرو کاهش پیدا کند.

نعمت بخش گفت: با توجه به عدم تخصیص ارز مبادلاتی به خودروسازان، شرکت های خودروسازی باز هم ضرر می کنند و همین موضوع باعث شد تا شرکتهای خودروسازی آنالیز محرمانه قیمتی خود را برای اولین بار منتشر کنند این در حالیست که صنعت خودرو از ۸ ماه قبل بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان ضرر داده و این ظلم به سهامداران است.

وی تصریح کرد: هم اکنون قیمت تجاری پراید ۱۷ میلیون تومان اعلام شده در حالی که قیمت تمام شده آن، ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است،حتی اگر ارز مبادلاتی را هم به موقع تحویل دهند، باز هم قیمت پراید همان ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

دبیر انجمن خودروسازان افزود : چنانچه بانکها تسهیلات مورد نیاز خودروسازان را به موقع تحویل دهند ، تولید افزایش خواهد یافت و بدهی خودروسازان به قطعه سازان پرداخت می شود این در حالی است که در حال حاضر ۳۰ درصد تولیدات خودرو هم‌اکنون به دلیل نبود قطعات، ناقص است و اگر بدهی خودروسازان به تولیدکنندگان قطعه کاهش یابد، قطعه به موقع به خط می رسد و تولیدات تکمیل و با افزایش عرضه و تولید قیمتها در بازار متعادل می شود. روانه بازار می شود ، هم‌اکنون هزینه های خودروسازان به شدت افزایش یافته و بعید است که شورای رقابت با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده موافقت کند.

وی در پایان تصریح کرد: چنانچه ارز مرجع در اختیار سایپا قرار گیرد، تسهیلات بانکی با نرخ سال گذشته پرداخت شود، بانکها همانند سال گذشته به جای ۱۳۵ درصد با ۱۰ درصد مبلغ خرید، گشایش اعتبار انجام دهند و کارخانجات دولتی که در بورس حضور دارند همچون فولاد مبارکه، آلومنیوم و پتروشیمی‌ها، تولیدات خود را به قیمت اوایل سال قبل به خودروسازان ارایه دهند، قیمت ۱۷ میلیون تومانی پراید تا ۳۲ درصد کاهش خواهد یافت.

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۲
کد خبر : 8561
بازدیدها: 241

پاسخی بگذارید »