یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قیمت‌ جدید انواع روغن نباتی اعلام شد + جدول

danesheroz اردیبهشت ۳, ۱۳۹۲ ۰

فهرست قیمت محصولات عمده تولیدی شرکت‌های روغن نباتی با ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش اعلام شد.

انجمن صنایع روغن نباتی با توجه به صورت جلسه ستاد تنظیم بازار مورخ بیست و ششم فروردین و هماهنگی با سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان فهرستی از عمده‌ترین تولیدات کارخانه‌های روغن نباتی را با احتساب افزایش ۳۰ تا ۳۵ درصدی اعلام کرد.

دبیر انجمن روغن نباتی ایران با اشاره به اعلام فهرست جدید قیمت احجام مختلف روغن نباتی گفت: با توجه به جلوگیری از وقفه در تولید و عرضه کالای استراتژیک روغن نباتی فهرست قیمت محصولات عمده تولیدی شرکت‌های روغن نباتی با ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش اعلام شد.

قاسم فلاحتی با اشاره به این‌که قیمت‌های جدید در سامانه ۱۲۴ ثبت خواهد شد، افزود: این قیمت‌ها از اول اردیبهشت ماه توسط شرکت‌های روغن نباتی در سطح کشور اعمال شده است.

به گفته وی برای سایر احجام و بسته‌بندی­‌های خاص نیز براساس توافق حداکثر ۳۵ درصد افزایش قیمت عمل خواهد شد.

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران با اطمینان خاطر از ذخایر موجود روغن خاطرنشان کرد: با تخصیص روغن خام دولتی در تولید و عرضه به موقع محصولات خانوار در کشور هیچ خللی در بازار وجود ندارد.

دلیل اصلی افزایش ۳۰ تا ۳۵ درصدی قیمت انواع روغن نباتی حذف ارز مرجع واردات روغن خام بوده است. آخرین بار در مهر ماه سال ۱۳۹۱ قیمت روغن نباتی با مصوبه سازمان حمایت افزایش یافته بود. در آن تاریخ نیز قیمت انواع روغن حدود ۱۷ درصد افزایش یافته بود.

 

ردیف نوع بسته بندی قیمت مصرف کننده (ریال)
۱ بطری ۶۷۵ گرمی سویا ۲۷،۳۰۰
۲ بطری ۸۱۰گرمی سویا ۳۵،۱۰۰
۳ حلب ۴ کیلوگرمی نیمه جامد ۱۹۶،۰۰۰
۴ حلب ۴.۵ کیلوگرمی نیمه جامد ۲۱۲،۰۰۰
۵ حلب ۵ کیلوگرمی نیمه جامد ۲۳۹،۷۰۰
۶ حلب ۱۶ کیلوگرمی نیمه جامد ۶۴۸،۰۰۰
۷ روغن فله ۳۵،۷۵۰

 

.

سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۸
کد خبر : 12686
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »