پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قیام ملت ها و پیام رسانی؛ راهکار تغییر وضع موجود در جهان است

danesheroz آذر ۱۲, ۱۳۹۱ ۰

محمود احمدی نژاد روز دوشنبه پس از افتتاح پروژه های مسکن مهر و فرودگاه شهرستان کلاله در مراسمی در محل این فرودگاه افزود: یکی از این راه ها قیام یک ملت است تا بتواند الگوی مترقی برای ملت ها و جهانیان بسازد. رییس جمهوری با تاکید بر این که ملت ها خارج از دنیای فساد [&hellip

محمود احمدی نژاد روز دوشنبه پس از افتتاح پروژه های مسکن مهر و فرودگاه شهرستان کلاله در مراسمی در محل این فرودگاه افزود: یکی از این راه ها قیام یک ملت است تا بتواند الگوی مترقی برای ملت ها و جهانیان بسازد.

رییس جمهوری با تاکید بر این که ملت ها خارج از دنیای فساد می توانند به خوبی زندگی کنند، راهکار دوم اصلاح وضع موجود جهان را پیام رسانی برای جهانیان به منظور شناخت راه درست در زندگی بیان کرد.

احمدی نژاد ادامه داد: باید هر جا اقتضا کند در برابر زیاده خواهی ها مقاومت کنیم؛ چرا که اگر ذره ای در میان ‘جریان چپاول’ (دولت های استکباری) اختلاف افتد و اتحاد آنها سست شود میان آنها جنگ و درگیری ایجاد می شود.

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که باید کشور را بسازیم تا پیشرفت کنیم تاکید کرد رمز ماندگاری ملت ایران در پیشرفت و رسیدن به قله های کمال است و این نیز بدون همدلی، کار و تلاش ممکن نیست.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد با این حال، شیاطین با هزار بهانه و بازی های مختلف تلاش می کنند تا مانع از پیشرفت ملت ایران شوند.

رییس جمهوری از وضعیت حاکم بر جهان به واسطه نگاشته شدن قوانین بین المللی توسط قدرت ها و استفاده آنها از هر ابزاری علیه ملت ها انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر در جهان هر کشوری که قدرت دارد از هر چیزی می خواهند استفاده می کنند اما مانع استفاده سایر ملت ها می شوند.

احمدی نژاد سیاست های اقتصادی حاکم بر دنیا را نیز یادآور شد و گفت: قدرت های استکباری به گونه ای نظم اقتصادی دنیا را می نویسند که هر روز از دید سایر ملت ها به جیب آنها می رود، در واقع به نحوی قوانین را می نویسند که همه اختیارات دنیا در دست چند دولت است.

رییس جمهوری همچنین وضعیت سه میلیارد فقیر در جهان و یک میلیارد و دویست میلیون نفری که در کره زمین یک وعده غذا هم برای خوردن ندارد را یادآور شد و گفت: دولت های استکباری با جنگ و کشتار از جمله در افغانستان مردم مظلوم این مناطق را گرفتار کرده اند. در واقع آنها وقتی دست از سر کشوری برمی دارند به سراغ کشور و ملت دیگری می روند.

** عشق به وطن از نشانه های ایمان

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که به دلایل مختلف عشق به ایران عمیق تر و زلال تر از سایر ملت ها به سرزمینشان است به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: از نشانه های ایمان عشق به وطن است.

وی ادامه داد: زمانی که نامی از ایران برده می شود برخی از این اقدام به عنوان دامن زدن به تعصبات قومی و نژادی یاد می کنند در حالی که نام ایران فراتر از نژاد، قوم، قبیله و در واقع یک نگاه فرهنگی و انسانی است.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در دنیا هیچ ملتی به اندازه ایران برای فرهنگ انسانی، توحید، عدالت و اعتلای انسان خدمت نکرده است.

وی وجود میراث عظیم فرهنگی و تاریخی در کشور را حاصل کار طاقت فرسا و فداکارانه ملت ایران طی قرن های مختلف دانست و گفت: در بسیاری از مقاطع تاریخ کسانی به ملت ایران حکومت کردند که شایستگی نمایندگی بر ملت را نداشتند اما در طول تاریخ، رودخانه زلالی که در این سرزمین اندیشه و فرهنگ را آبیاری کرده ملت ایران بوده و همچنان هستند.

احمدی نژاد تصریح کرد: به گفته بزرگان و اندیشمندان منصف جهان اگر سهم ملت ایران را از تمدن و فرهنگ جهانی برداریم چیزی از آن باقی نمی ماند.

وی همچنین به وضعیت تاریخی و فرهنگی ایران و مقایسه آن با سایر کشورها پرداخت و گفت: در هر گوشه سرزمین ایران یک بنای تاریخی و فرهنگی وجود دارد که در آنها اقدامات انسانی در جهت بالابردن پرچم توحید، انسانیت و محبت انجام می شده است.

رییس جمهوری یادآور شد که در هر نقطه سرزمین ایران انسان ها و شخصیت های بزرگ و اثرگذار فرهنگی و علمی وجود دارند که عاشق ارزش های الهی انسان ها بوده اند.

رییس قوه مجریه تاکید کرد: اگر بخواهیم شرح حال فیلسوفان، شاعران و بزرگان این سرزمین را بنویسیم یک کتاب بزرگ می شود.

احمدی نژاد در ادامه با تاکید بر این که ایران را باید به خاطر این گذشته و خدمات تاریخی آن دوست داشته باشیم گفت: پیامبر اکرم (ص) وقتی انگشت اشاره را به دورترین نقطه آن زمان و افق تاریخ نشانه می رفتند، ملت ایران را برجسته می کنند و این خبر یک حقیقت است.

رییس جمهوری با تاکید بر این که دوست داشتن تک تک مردم ایران و وجب به وجب این سرزمین نژاد پرستی و ناسیونالیستی نیست خاطرنشان کرد: عده ای پس از ۱۴۰۰ از اسلام قومیت خود را بر اسلامیت خویش ترجیح می دهند در حالی که ملت ایران هرگز قومیت خود را در برابر ارزش های الهی تغییر نداده و از ابتدا به دنبال ارزش های الهی بوده و است.

** اجرایی شدن تمام پروژه های اصلی تا پایان دولت دهم

وی ادامه داد: با توجه به این گذشته تاریخی خوب ماموریت داریم امروز ایران را براساس توحید، عدالت و آموزه های پیامبر و اهل بیت بسازیم زیرا ملت ایران پرچمدار دفاع از حقوق ملتها است.

احمدی نژاد با تاکید بر این که همیشه ملت ایران پرچمدار صلح، انسانیت و فرهنگ است و امروز نیز باید باشد، تصریح کرد: در دوره ای قرار داریم که بشریت بیش از هر زمان تاریخی به فرهنگ و اندیشه ایران نیاز دارد.

رییس قوه مجریه در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های دولت برای سازندگی و پیشرفت کشور اشاره کرد و گفت: زمانی که دولتی در مسند قرار می گیرد به دنبال اجرای برنامه های ارایه شده خود به مردم است.

وی ادامه داد: زمانی که رییس جمهوری می خواهد برنامه های خود را اجرا کند نیاز است تا بودجه در اختیار دولت قرار گیرد تا بتواند برنامه ها و اهداف خود را اجرایی کند اما در صورتی که هزاران پروژه نیمه کاره از قبل باقی مانده باشد هر دولتی در ابتدا باید بودجه خود را صرف این پروژه ها کند و اگر فرصتی اضافه آمد بتواند برنامه های خود را اجرایی کند.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به این مسایل دولت قول داده است تمام پروژه های اصلی خود را تا پایان دولت دهم اجرایی کند.

وی ادامه داد: ما برخلاف گذشتگان، آینده را نفروخته ایم و برای ساختن کشور، استقراض مالی نکردیم بلکه با اتکا به ظرفیت ملت ایران پروژه ها و برنامه های خود را اجرایی و به اتمام رساندیم.

** مطالبه رییس جمهوری از وزیر راه و شهرسازی و مسوولان گلستان

رییس قوه مجریه در ادامه سخنان خود به پروژه های افتتاح شده در سفر به استان گلستان اشاره کرد و گفت: با توجه به این که تاکنون ۳۶ هزار واحد مسکن مهر در استان گلستان افتتاح و به مالکان آنها واگذار شده است مسوولان استان و وزیر راه و شهرسازی تلاش کنند تا پایان دولت دهم ۳۲ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده در استان نیز تکمیل و به مالکان آن واگذار شود.

رییس جمهوری تصریح کرد: باید به نحوی اقدام کنیم که در این سرزمین با کرامت زندگی کنند؛ در همین حال شیاطین تلاش می کنند که نگذارند این هدف محقق شود اما یقین دارم که ملت ایران تمام شیاطین را برای رسیدن به اهداف خود نابود می کند.

** نوید تحول بزرگ در اقتصاد منطقه و استان

احمدی نژاد در ادامه به پروژه راه آهن گرگان – اینچه برون اشاره کرد و گفت: با تکمیل این پروژه فراملی در اقتصاد منطقه و استان تحول بزرگی ایجاد می شود.

وی ادامه داد: با تکمیل این پروژه مسیر حمل و نقل و ترافیک ریلی از خلیج فارس از طریق کشورمان به آسیای میانه و از آنجا به روسیه و اروپا متصل می شود.

** برنامه اتصال ریلی گلستان به بندرعباس و چابهار

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: پروژه ریلی دیگری در شرق استان گلستان در نظر گرفته شده تا به شبکه ریلی کشور به سمت بندرعباس و دیگری به چابهار متصل می شود.

وی یادآور شد: در حال تهیه منابع مالی برای اجرای این پروژه هستیم .

احمدی نژاد گفت: اجرای این پروژه تحول بزرگی در توسعه حمل و نقل ریلی در منطقه ایجاد خواهد کرد.

یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۲
کد خبر : 42
بازدیدها: 381

پاسخی بگذارید »