دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

“قیمت های جدید از فردا در بازار خودرو اجرا می‌شود”

danesheroz اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰

رئیس شورای رقابت در عین حال گفت: در مورد مخالفت قطعه سازان در صورت ادامه این مخالفت، از سوی قطعه سازان به طور حتم شورای رقابت وارد این موضوع شده و با آن برخورد می‌کنند.

رئیس شورای رقابت اعلام کرد: قیمتهای جدید از فردا یکشنبه در بازار خودرو اجرا می شود.

به گزارش مهر، جمشید پژویان درباره ارائه قیمت جدید خودروها به شورای رقابت توسط خودروسازان بزرگ کشور گفت: نکات جزئی در خصوص اجرایی شدن کامل قیمتهای تعیین شده در خصوص خودرو باقی مانده بود که مدیران عامل شرکت های خودروساز طی جلسات برگزار شده، مقرر شد مدارک مربوطه را به شورای رقابت ارائه کنند که این کار را انجام دادند و اجرای نهایی قیمتهای جدید خودرو از فردا یکشنبه توسط شرکتهای خودروساز اجرا می شود.

دو غول خودروسازان ایران ( ایران خودرو و سایپا) امروز شنبه قیمت جدید محصولات خود را براساس فرمول قیمت‌گذاری خودرو تعیین و برای تائید نهایی به شورای رقابت ارائه کرده اند. قرار است پس از تائید شورای رقابت، قیمت جدید خودروها توسط خودروسازان اجرا شود.

رئیس شورای رقابت در عین حال گفت: در مورد مخالفت قطعه سازان در صورت ادامه این مخالفت، از سوی قطعه سازان به طور حتم شورای رقابت وارد این موضوع شده و با آن برخورد می‌کنند.

شورای رقابت دستورالعمل تعیین قیمت خودروهای ساخت داخل در هر سال را در جلسه اول اردیبهشت ماه خود به ترتیب زیر تصویب کرد:

بهای هر نوع خودرو در هر سال معادل خواهد بود با بهای آن خودرو در فروردین ماه سال قبل به اضافه حاصل ضرب بهای همان خودرو در فروردین ماه سال قبل در حاصل جمع نرخ تورم سالانه همان خودرو و ۵۰ درصد تغییر شاخص کیفیت همان خودرو در طول سال تقسیم بر بدترین شاخص کیفیت در سال قبل منهای عدد ثابت ۲ درصد بهای همان خودرو در فروردین ماه سال قبل ( بهره وری مورد انتظار).

۱-pt= قیمت هر نوع خودرو در ابتدای سال پیشین

pt= قیمت هر نوع خودرو در سال مورد عمل

dz=تغییر شاخص کیفیت همان خودرو در طول سال تقسیم بر بدترین شاخص کیفیت پایین ترین کیفیت گروه خودروها در سال پیشین بر اساس اعلام موسسه ملی استاندارد.

d=نرخ تورم سالانه تولید همان خودرو در طول یکسال بر اساس گزارش رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

%۲ بهره وری سالانه مورد انتظار از خودرو سازان نسبت به سال پیشین

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۴
کد خبر : 14855
بازدیدها: 303

پاسخی بگذارید »