پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قوت گرفتن احتمال ترور نوه رهبر مسلمانان آمریکا

28 danesheroz اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
قوت گرفتن احتمال ترور نوه رهبر مسلمانان آمریکا

تقریبا ۵ روز پس از مرگ مشکوک «مالکوم شباز»، برخی از منابع از احتمال ترور شباز خبر می‌دهند

به گزارش دانش روز ، در حالی که رسانه‌های غربی عموما علت مرگ نوه مالکوم ایکس، یکی از رهبران مسلمانان آمریکایی را درگیری در یک کافه بر سر صورت‌حساب عنوان کرده‌اند، برخی منابع از احتمال ترور وی خبر می‌دهند.

نیوزوان در گزارشی خبر داده است که شباز روز سه‌شنبه ۷ ماه مه در فیس‌بوک به مخاطبان خود اطلاع‌ داده است که حساب کاربری وی احتمالا هک شده است. وی ظاهرا مجبور بوده به پیام‌هایی پاسخ دهد که خود آنها را نفرستاده بوده است.

وی در همین تاریخ و در پستی دیگر تاکید کرده است که دارای دشمنانی قوی است که نخواهند توانست بر وی پیروز شوند.

وی در ماه مارس هم مطلبی را منتشر کرده بود که نشان می‌داد پیش از مسافرتش به ایران دستگیر شده است. این دستگیری پس از آن انجام شده بود که فیلمی با هدف ترور شخصیت خانواده وی منتشر شده بود. وی در حالی دستگیر شد که برای شرکت در کنفرانس هالیوودیسم عازم کشورمان بود.

رسانه‌های غربی از دوران زندگی نوه مالکوم ایکس به خوبی یاد نمی‌کنند و جرایم متعددی را برای وی برمی‌شمارند، از قتل مادربزرگش گرفته تا دزدی، سوراخ کردن شیشه مغازه و زندان رفتن‌های متعدد.

نیشن در خصوص وی چنین می‌نویسد: مالکوم شباز هر چیزی را که لازم بود علیهش باشد، داشت. او یک جوان سیاه‌پوست بود که دارای سابقه کیفری بود… وی با افتخار خود را در کنار کشورهایی قرار می‌داد که در برابر اشغال و نفوذ آمریکا قرار می‌دهند. وی با مخاطبان خود در تمام کره زمین سخن می‌گفت و به این ترتیب، ناخواسته، توجه اداره امنیت داخلی را به خود جلب می‌کرد. بعد از آتش‌سوزی منجر به مرگ مادربزرگش، وی به جای هم‌دردی با بازجویی و حبس مواجه شد. وی همچنین بار نوه مالکوم ایکس بودن را به دوش می‌کشید.

به هر حال، اینکه وی چند روز قبل از مرگش از دشمنانی قوی سخن گفته که نمی‌توانند بر او پیروز شوند، می‌تواند شک برانگیز باشد بالاخص اینکه یکی از دوستان وی مدعی است که قصد داشته‌اند او را بدزدند و چون مقاومت کرده، تا سر حد مرگ کتک خورده و در مسیر بیمارستان، جان باخته است.

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۷
کد خبر : 17159
بازدیدها: 214

پاسخی بگذارید »