سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قهرمانی البرزی ها در رقابت های پومسه کشور

danesheroz1 شهریور ۱, ۱۳۹۲ ۰
قهرمانی البرزی ها در رقابت های پومسه کشور

دانش روز: سومین دوره رقابت های پومسه قهرمانی کشور که در دو بخش بانوان و آقایان به میزبانی خانه تکواندو البرز در حال پیگیری بود، با درخشش تکواندو کاران البرزی به پایان رسید.

به گزارش دانش روز، در بخش بانوان ۲۵ تیم از ۲۳ استان در دو بخش انفرادی و تیمی حضور داشتند.

در بخش تیمی این دوره از مسابقات ۹۶ پومسه کار در قالب ۳۲ تیم در رده های سنی زیر ۱۷ سال، ۱۸ تا ۲۹ سال و بالای ۲۹ سال به یکدیگر به رقابت پرداختند.

همچنین در بخش انفرادی ۱۰۹ پومسه کار در رده های سنی زیر ۱۴ سال، ۱۵ تا ۱۷ سال، ۱۸ تا ۲۹ سال، ۳۰ تا ۳۹ سال، ۴۰ تا ۴۹ سال، ۴۹ تا ۵۹ سال و ۵۹ سال به بالا بر روی شیاب جانگ رفتند.

پومسه روهای بانوی البرزی که در دوره قبلی این مسابقات در اصفهان مقام نخست را کسب کرده بودند امسال نیز توانستند از مقام قهرمانی سال گذشته خود به شایستگی دفاع کنند و دوباره با اقتدار بر سکوی نسخت این رقابت ها بایستند.

گفتنی است به این ترتیب پومسه کاران اصفهان و تهران بر سکوهای دوم و سوم مسابقات قهرمانی کشور پومسه سال ۹۲ ایستادند.

در بخش مردان تکواندو کاران ۲۸ تیم از ۲۵ استان کشور در دو بخش انفرادی و تیمی در رده های سنی زیر ۱۵ سال، ۱۵ تا ۱۷ سال، ۱۸ تا ۲۹ سال، ۳۰ تا ۳۹ سال، ۴۰ تا ۴۹ سال، ۵۰ تا ۵۹ سال و ۵۹ سال با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در پایان رده بندی تیمی مسابقات، تیم استان البرز موفق شد مقام سوم این دوره از مسابقات را کسب کند، همچنین تیم های تهران و اصفهان نیز به ترتیب بر سکوهای اول و دوم قرار گرفتند.

در این رقابت ها کاپ اخلاق به تیم سمنان تعلق گرفت و بهترین داور مسابقات نیز بهرام صادقی از تهران شد، بهترین سرپرست مونس شیرمحمدی از ایلام و بهترین مربی حسینعلی نظری از تهران شد. فنی ترین بازیکن نیز اکبر فروزان از فارس معرفی گردید.

۳۰ درصد مدال های البرز سهم تکواندو است

مدیر کل اداره ورزش و جوانان البرز که در مراسم افتتاحیه رقابت های قهرمانی کشور پومسه بانوان حضور داشت، اظهار داشت: ورزشکاران البرزی در طول سال در تمامی رشته ها موفق به کسب ۳۲۰ مدال رنگارنگ می شوند که ۳۰ درصد این مدال ها به تکواندوکاران استان تعلق دارد.

علیرضا جوانمردی افزود: تکواندو  پرمدال ترین ورزش استان شناخته شده است و نیازمند حمایت های روزافزون است. بانوان در مجموع رقابت های کشوری و آسیایی ۸۰ درصد مقام ها و عناوین متعلق به بانوان است که این موضوع رکوردی بی نظیر در کل کشور است.

وی گفت: البرز از لحاظ تعداد ورزشکاران رتبه چهارم کشوری و در بخش مدال آوری رتبه هفتم را داراست.

جوانمردی در پایان از مسئولین تکواندو البرز تقدیر و تشکر کرد و تمامی نتایج را مرهون فعالیت های پیوسته آنان دانست.

البرز قطب تکواندو کشور است

دبیر هیئت تکواندو البرز و ستاد برگزاری مسابقات قهرمانی کشور پومسه، البرز را قطب تکواندو کشور خواند و افزود: از مدت ها پیش مسئولین تکواندو البرز جهت برگزاری این مسابقات بسیج شده بودند و تمام تلاش آنان در جهت برگزاری هر چه بهتر این رقابت ها بود.

مهدی مبارکی ادامه داد: استان البرز در بخش مبارزه یا “کیوروگی” مقام نخست را در تمامی رده های سنی داراست که بت برنامه ریزی هایی که داریم در تلاشیم که در اجرای فرم یا “پومسه” نیز به این مهم دست یابیم.

البرز شایسته ترین میزبانی را ارائه داد

دبیر کمیته مسابقات فدراسیون تکواندو ضمن اشاره به اینکه البرز شایسته ترین میزبانی را ارائه داد، افزود: سنوات گذشته برگزاری این مسابقات نشان می دهد که استقبال گسترده ای از میزبانی البرز توسط پومسه کاران کشور صورت گرفت و سطح مسابقات هم در درجه بالایی قرار گرفت که در پایان تعدادی از قهرمانان کشوری، آسیایی و جهانی موفق به کسب مدال نشدند.

علی قنبری افزود: از کمبرند قرمز تا کمربند مشکی دان هشت، از تکواندو کار ۹ ساله از “کیش”، تا تکواندو کار ۶۷ ساله از “تهران”، که در این مسابقات به رقابت پرداختند، نشان از گستردگی سطح این مسابقات داشت.

قنبری در مورد داوری این دوره از مسابقات قهرمانی کشور، گفت: بهترین قضاوت ها را در البرز شاهد بودیم که این امر مرهون افزایش روزافزون دانش داوری کشورمان است که به نوبه خود در افزایش سطح کیفی این مسابقات تاثیر به سزایی داشت.

وی در مورد میزبانی هیئت تکواندو البرز گفت: البرزی ها میزبانی شایسته ای را از پومسه کاران سراسر کشور انجام دادند که این امر زمینه مهمی را جهت میزبانی برای این استان فراهم می آورد به کارنامه درخشانش می افزاید.

56 51 52 53 54 55

 

 

 

منبع:مهر

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۳
کد خبر : 53264
بازدیدها: 281

پاسخی بگذارید »