جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قطع دسترسی به جیمیل در هفته ارتباطات

28 danesheroz خرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
قطع دسترسی به جیمیل در هفته ارتباطات

علی حکیم جوادی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در پاسخ به مهر درباره این قطع سرویس، اظهار بی اطلاعی کرد

به گزارش دانش روز ، علاوه بر کندی سرعت اینترنت در هفته ارتباطات، دسترسی به برخی سرویس ها از جمله جی میل در اواخر این هفته به طور کل مسدود شد.

پیگیری‌ها برای دلایل این قطع دسترسی و نیز زمان برگشتن وضعیت اینترنت به حالت عادی نیز بی نتیجه ماند؛ به نحوی که علی حکیم جوادی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در پاسخ به مهر درباره این قطع سرویس، اظهار بی اطلاعی کرد.

دو سرویس دهنده جی میل و یاهو در ایران از جمله پرکاربردترین سرویس‌های کاربران ایرانی محسوب می شوند و عدم دسترسی به این سرویس‌ها بسیاری از امور در کشور را که به صورت الکترونیکی و در راستای رسیدن به اهداف تجارت الکترونیکی در برنامه پنجم توسعه در حال انجام است را مختل می‌کند.

این در حالی است که علی حکیم جوادی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همین هفته “نشان درجه یک تجارت الکترونیکی” را از معاون اول رئیس جمهور دریافت کرد و فراهم سازی زیرساخت های مورد نیاز در حوزه های فنی و ارتباطی مرتبط با حوزه تجارت الکترونیکی و اتصال شبکه شباب به شبکه ملی اطلاعات، از جمله دلایل اعطای این نشان بوده است.

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۱
کد خبر : 20243
بازدیدها: 250

پاسخی بگذارید »