پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قطار شهری کرج شدیداً مشکل نقدینگی دارد

danesheroz دی ۲۲, ۱۳۹۱ ۰

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج با بیان اینکه قطار شهری کرج شدیداً مشکل نقدینگی دارد، گفت: در حال حاضر این پروژه حدود ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

رضا شریفی  افزود: شهرداری کرج تقبل کرد ۱۰۰ میلیارد تومان املاک را در اختیار شرکت اجرا کننده قرار دهد که وابسته به تامین اجتماعی است.

وی ادامه داد: هم اکنون ما املاک را معرفی کرده ایم و شهرداری هم باید ۱۰۰ میلیارد تومان را به حساب قطار شهری واریز کنند و شنیده ام ۲۰ میلیارد تومان این مبلغ واریزی شده است.

بخش خصوصی به پروژه متروی کرج وارد نمی شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرجگفت: در رابطه با مترو بخش خصوصی وارد نمی شود به دلیل اینکه هزینه آن زیاد است و مترو حمل و نقل عمومی است که صرفه اقتصادی ندارد بنابراین بخش خصوصی قصد دارد پول و سود پولش بازگردد و معمولاً در تمام کشورها دولت ها به حمل و نقل یارانه می دهند.

وی با اشاره به ۳۷۰ میلیارد تومان کمک دولت به این پروژه اضافه کرد: در حال حاضر ۱۰ درصد این مبلغ پرداخت شده است و قطار شهری شدیداً مشکل نقدینگی دارد.

وی گفت: مقرر شد از بودجه مهر ماندگار نیز به این طرح کمکی صورت گیرد ولی به دلیل سلیقه های مختلف، این امر محقق نشده است و تا کنون ۳۷ میلیارد تومان کمک شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدا مقرر شد که ۵۰ درصد هزینه و اعتبار پروژه را دولت و ۵۰ درصد آن را شهرداری تقبل کند حال آنکه شهرداری موظف بود تنها ۲۰ درصد هزینه این امر را متقبل شود اما با این وجود دولت از پرداخت همان ۵۰ درصد نیز شانه خالی کرده است.

جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۱
کد خبر : 3387
بازدیدها: 217

پاسخی بگذارید »