شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قضاوت اشتباه و مغرضانه رژیم صهیونیستی درباره انتخابات ایران

danesheroz2 خرداد ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
قضاوت اشتباه و مغرضانه رژیم صهیونیستی درباره انتخابات ایران

دانش روز: “باراک راوید” در سر مقاله ای با انتقاد از یاوه گویی های مقامات رژیم صهیونیستی در مورد انتخابات ایران اذعان می کند که ارزیابی صهیونیست ها از انتخابات ایران اشتباه بوده است

به گزارش گروه سیاسی دانش روز،  به نقل از روزنامه هاارتص ؛ نویسنده در سرمقاله خود با اذعان به موضع “خصمانه” و کارشکنی رژیم صهیونیستی علیه دولت ایران می نویسد “با انتخاب “حسن روحانی” بعنوان رییس جمهور منتخب ایران فرصت مناسبی برای گشایش دیپلماتیک روابط ایران و کشورهای غربی بوجود آمده است با این حال این تنها “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم صهیونیستی و “موشه یعلون” وزیر جنگ آن رژیم بوده اند که با “مبالغه گویی” موضعی مخالف اتخاذ کرده اند.”
نویسنده با اشاره به ابراز موضع خصمانه مقامات رژیم صهیونیستی علیه کشورمان و روند برگزاری انتخابات می افزاید “تنها ساعاتی پیش از اعلام نتایج “غیر قابل پیش بینی” انتخابات ایران، “موشه یعلون” وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز جمعه در مرکز مطالعات خاورنزدیک “واشنگتن” اظهار نظری خصمانه را در مورد ایران و انتخابات  آن کشور ابراز نمود. وی در این باره مدعی شد که نتیجه انتخابات ایران هیچ تغییری ایجاد نخواهد کرد.”
هاارتص در ادامه با اذعان به خطای دید مقامات رژیم صهیونیستی در مورد کشورمان می افزاید “اظهارات منفی یعلون در مورد انتخابات ایران بازتاب دهنده قضاوت اشتباه وی و دستگاههای اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی ناشی می شود. این موضوع نشان داد که موساد ارزیابی های اشتباهی از وضعیت کشور ایران و سایر کشورهای خاورمیانه دارد. در بدترین حالت ممکن اظهارات یعلون ناشی از تعصب و تکبر وی بوده است.”
هاارتص در ادامه با اشاره به اظهارنظر مشابه نتانیاهو در این رابطه می افزاید “علاوه بر یعلون، “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد انتخابات ایران با لحن توهین آمیزی سخن گفت و آن را “به اصطلاح” انتخابات خواند. در این میان دیدگاه وی بازتاب دهنده دیدگاه حزب “لیکود” بوده است. دید نتانیاهو در مورد انتخابات ایران اشتباه، اغراق آمیز بوده است.”
هاارتص در این باره می افزاید “برخلاف نظر نتانیاهو انتخابات ایران باعث ایجاد تغییرات زیادی خواهد شد. سابقه حضور روحانی در مذاکرات هسته ای به سال ۲۰۰۵ میلادی باز می گردد. وی اظهار داشته است که تمام تلاش خود برای رفع تحریم کشورهای غربی علیه ایران بکار خواهد گرفت. انتخاب وی می تواند فرصتی مناسب برای به نتیجه مطلوب رسیدن مذاکرات و تعامل مستقیم ایران با کشورهای غربی باشد.”
نویسنده هاارتص در پایان با اذعان به ناکامی یعلون در حل چالش های رژیم صهیونیستی می افزاید “یعلون شخصی است که نتوانسته از فرصت بخوبی استفاده نماید. وی فرصت صلح با اعراب را از دست داده است.”
 منبع: باشگاه خبرنگاران
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۹
کد خبر : 28632
بازدیدها: 202

پاسخی بگذارید »