سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قصه نویسی درباره الفبا/کتاب

danesheroz1 مرداد ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
قصه نویسی درباره الفبا/کتاب

دانش روز: جمعی از نویسندگان کودک و نوجوان درباره حروف الفبا قصه نوشتند

به گزارش دانش روز، گروهی از نویسندگان کودک و نوجوان مجموعه قصه‌هایی با عنوان «قصه‌های الفبا» نوشته‌اند که شخصیت‌های اصلی آنها حروف الفبا هستند.

«قصه‌های الفبا» عنوان مجموعه‌ای است که توسط گروهی از نویسندگان کودک و نوجوان نوشته شده است. شخصیت اصلی این قصه‌ها حروف الفبا هستند. این قصه‌ها حاصل یک سال و نیم همفکری و گفتگوی این گروه از نویسندگان با یکدیگر است.

در نگارش این قصه‌ها سعی شده است به همه حروف الفبا پرداخته شود و نویسندگان آن معتقدند نباید از این قصه‌ها توقع مسائل و جنبه‌های آموزشی را داشت. بلکه این قصه‌ها سعی دارند در ذهن بچه‌ها مانور داده و ذهنیت آن‌ها را به سمت و سوی مفهوم مشخصی ببرند. در این داستان‌ها، یا شکل حرف مورد نظر است و یا شکل یک جسم و شی مشخص. مثلا در قصه‌ای به خمیده بودن حرفی مانند ع یا م پرداخته می‌شود و بر این اساس قصه‌ای ساخته می‌‌شود.

محمدرضا شمس، ناصر کشاورز، لاله جعفری، شکوه قاسم‌نیا، مهری ماهوتی، علیرضا متولی، سپیده خلیلی، شراره وظیفه‌شناس و … جمعی از نویسندگانی هستند که در نگارش این مجموعه همکاری کرده‌اند و هر نویسنده چند حرف از حروف الفبا را انتخاب کرده و درباره‌ آن‌ها، قصه نوشته است.

این گروه از نویسندگان برای انتشار «قصه‌های الفبا» چند ناشر را در نظر دارد که هنوز ناشری را برای این کار به صورت قطعی انتخاب نکرده‌اند. قرار بر این است که برنامه‌های انتشار این مجموعه بعد از ماه مبارک رمضان مشخص شود.

منبع:مهر

شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۹
کد خبر : 49022
بازدیدها: 826

پاسخی بگذارید »