شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قرار گیری در معرض نور آفتاب طول عمر را افزایش می‌دهد

atena92 اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۲ ۰

پژوهشگران اعلام کردند قرار گیری در معرض آفتاب فشار خون را پایین می‌آورد، خطر بروز حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش و حتی طول عمر را افزایش می‌دهد

به گفته پژوهشگران دانشگاه ادینبِرگ، با قرار گیری پوست در معرض اشعه‌های خورشید، ترکیبی به نام نیتریک اکسید در رگ‌ها آزاد می‌شود که فشار خون را پایین می‌آورد.
به گفته دانشمندان، نیتریک اکسید ترکیبی است که در بدن از ویتامین «د» ساخته می‌شود و روند تولید این ترکیب با قرارگیری در معرض نور خورشید افزایش می‌یابد.
پژوهشگران در این تحقیقات سطح فشار خون ۲۴ داوطلب را در که برای دو جلسه ۲۰ دقیقه‌ای در زیر لامپ‌های اشعه ماوراء بنفش- مورد استفاده در دستگاه‌های سولاریوم- نشسته بودند، بررسی کردند.
طبق این تحقیقات، فشار خون شرکت‌کنندگان به مدت یک ساعت پس از قرارگیری زیر اشعه ماوراء بنفش به میزان قابل توجهی کاهش یافت.
پژوهشگران اعلام کردند مزایای قرارگیری در معرض نور خورشید تا اندازه‌ای زیاد است که می‌توان از مخاطرات آن در ابتلا به سرطان پوست چشم‌پوشی کرد. تنها در انگلیس، بیماری‌های قلبی و سکته مغزی مرتبط با فشار خون بالا هشتاد برابر بیشتر از سرطان پوست به مرگ و میر منجر می‌شوند.
دکتر ریچارد وِلِر متخصص پوست در دانشگاه ادینبرگ گفت: «مزایای قرارگیری در معرض نور خورشید به احتمال زیاد از مضرات آن برای سلامت پوست مهم‌تر خواهند بود. این تحقیقات نشان دادند که مصرف مکمل‌های ویتامین «د» به تنهایی کافی نیستند و نمی‌توانند آسیب‌های ناشی از کمبود نور خورشید را جبران کنند.»
به گزارش پایگاه اینترنتی «مدیکال نیوز تودی»، پژوهشگران قصد دارند در تحقیقات آتی تاثیرات قرارگیری در معرض نور خورشید را بر بیماری‌های قلبی و سرطان پوست به طور کامل بررسی کنند.

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۹
کد خبر : 16536
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »