پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قدیمی‌ ترین عکاس حج

danesheroz1 مهر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
قدیمی‌ ترین عکاس حج

دانش روز: در کتابخانه ملک عبدالعزیز در شهر ریاض پایتخت عربستان سعودی مجموعه‌ای از تصاویر تاریخی وجود دارد که قدیمی‌ترین عکس‌های موجود از حج به شمار می‌روند

به گزارش دانش روز، در کتابخانه ملک عبدالعزیز در شهر ریاض پایتخت عربستان سعودی مجموعه ای از تصاویر تاریخی وجود دارد که قدیمی ترین عکس های موجود از حج به شمار می روند.

این تصاویر توسط فردی به نام محمد صادق بیه گرفته شده است. او این تصاویر را ۱۳۳ سال قبل در أیام حج گرفت. وی در سال ۱۹۰۲ میلادی در ۷۰ سالگی درگذشت.

او تحصیلکرده رشته مهندسی جنگ و عکس در پاریس بود. بعد از پایان تحصیلاتش به ارتش مصر پیوست اما هیچ گاه عکاسی را رها نکرد. او بین سال های ۱۸۶۰ تا ۱۸۸۰ سه بار به عربستان سعودی سفر کرد.

محمد صادق بیه علاوه بر این تصاویر حج، تصاویر مختلفی از عربستان در آن زمان گرفت که بیشتر با هدف نظامی – امنیتی گرفته شده بود. البته تصاویر او بعدها برای یافتن آسان ترین مسیر برای سفر حجاج به عربستان مورد استفاده قرار گرفت.

او چهار جلد کتاب نیز در مورد خاطراتش درباره عربستان سعودی نوشته و جوانب مختلف این کشور و زندگی مردم در آن را شرح داده است که در سال ۱۸۸۱ میلادی در قاهره منتشر شد.

 

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۳
کد خبر : 67979
بازدیدها: 161

پاسخی بگذارید »