دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قدرت حیرت انگیز نسل بعدی حافظه‌ ها

danesheroz1 مرداد ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
قدرت حیرت انگیز نسل بعدی حافظه‌ ها

دانش روز: پژوهشگران فناوری پیشرفته و نوینی برای ذخیره سازی داده ها ارائه کرده اند که نسل بعدی تلفن های هوشمند را قادر به ذخیره سازی ۲۵۰ ساعت تصاویر ویدیویی HD و حفظ شارژ به مدت یک هفته می کند

به گزارش دانش روز، شرکت Crossbar که مجوز این فناوری را از دانشگاه میشیگان در سال ۲۰۱۰ گرفته است اخیرا اعلام کرد یک حافظه مقاومتی با دسترسی تصادفی یا( RRAM) ساخته است. ساخت نمونه اولیه این دستگاه گام مهمی به سوی عرضه این فناوری به بازار محسوب می شود.

تلفن های هوشمند فقط یکی از ده ها زمینه ای هستند که می توان از این فناوری نوین در آن استفاده کرد. RRAM شکل جدیدی از حافظه با ثابت است که علاوه بر کاربرد در تلفن های همراه، قابلیت جایگزینی حافظه های فلشهایی را دارد که در حال حاضر در تبلت ها، دوربین های دیجیتالی و درایو حالت جامد استفاده می شوند.

این حافظه جدید نوید بخش ذخیره سازی یک ترابایت داده بر روی تراشه ای است که ۲۰ برابر سریع تر، ۲۰ برابر کم مصرف تر و ۱۰ برابر با دوام تر از بهترین فلش های امروزی خواهند بود. این به آن معناست که این حافظه می تواند در مقایسه با فلش مموری های کنونی ۱۲ برابر بیشتر تصویر ویدیویی HD در خود ذخیره کند. این حافظه قادر به ذخیره سازی ۲۵۰ هزار آهنگ است؛ در مقام مقایسه می توان گفت حافظه های کنونی قادر به ذخیره ۱۶ هزار آهنگ هستند.

بر اساس اعلام وال استریت ژورنال ساخت نمونه اولیه این حافظه، ارزش شرکت Crossbar را که در کالیفرنیا مستقر است ۲۵ میلیون دلار افزایش داده است.

مبع:مهر

چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۸
کد خبر : 50183
بازدیدها: 156

پاسخی بگذارید »