یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ایران را نفرین کنید!!!

قدرتهای بیگانه ابزار خداوند برای انتقام هستند!

danesheroz1 شهریور ۹, ۱۳۹۲ ۰
قدرتهای بیگانه ابزار خداوند برای انتقام هستند!

دانش روز: مفتی مصری الاصل قطر با حمایت از هرگونه تجاوز نظامی غرب به خاک سوریه، مدعی شد: “قدرتهای بیگانه ابزاری هستند که خداوند آنها را برای انتقام قرار داده است”!

به گزارش گروه بین الملل دانش روز،   “یوسف قرضاوی” در خطبه نماز جمعه پایتخت قطر گفت: امیدوار بودیم می‌توانستیم انتقام برادرانمان را که کشته شدند بگیریم؛ دیدیم که صدها تن از آنان در برابر ما کشته می‌شوند و خداوند کسی را برای انتقام گرفتن آماده می‌کند.

  این اظهارات قرضاوی در حالی است که عربستان، قطر و ترکیه به عنوان حامیان منطقه‌ای مزدوران مسلح و تروریست‌ها در سوریه، به شدت از هرگونه اقدام نظامی غرب حمایت کرده‌اند. به عقیده ناظران، حمایت گسترده هم پیمانان غرب در منطقه از اقدام نظامی علیه این کشور و تلاش آنان برای تسلیح هرچه بیشتر مخالفان مسلح و گروه‌های تروریستی، برنامه‌ای است که از سوی غرب برای نابودی کامل و تجزیه همیشگی سوریه و تأمین امنیت رژیم صهیونیستی تدارک دیده شده است.
قرضاوی کیست؟
قرضاوی که زمانی ضمن یک برنامه زنده تلویزیونی در شبکه الجزیره از رهبر ایران به خاطر فتوی در جهت محکوم نمودن توهین به همسران و صحابه کبار پیامبر تشکر می‌کند، به ناگاه در موسم حج از حاجیان می‌خواهد که برای نابودی ایران دعا کنند! ریشه رفتارهای قرضاوی را باید در نوع نگاه سلفی و اخوانی او به موضوع شیعه جستجو کرد.
این روزها نام قرضاوی برای بسیاری آشناست. اما کمتر از او دانسته‌ایم و درباره‌اش پرس‌و‌جو کرده‌ایم. به راستی او کیست؟مردی با عقاید متفاوت و نگاه‌های متناقض که ظاهرا در میان برخی از جوامع اهل سنت، حتی در کشور ما، طرفداران پرشوری یافته‌است. اظهارات او هر از چندگاهی به سان یک بمب خبری فضای رسانه را به هم می‌ریزد و باز برای مدتی آرام می‌گیرد. فراز و فرودهای مداوم وی برای هر بیننده‌ای چنان شگفت‌انگیز است که واقعا نمی‌تواند در مورد او به نتیجه‌ای درست و حقیقی دست یابد. شاید به همین دلیل است که حرف و حدیث‌های کاملا متناقضی در مورد او انتشار یافته، حرف و حدیث‌هایی که قبل از هر چیز پوشاننده چهره واقعی قرضاوی است.
یوسف القرضاوی در ۱۷ شهریور ۱۳۰۵ (۹ سپتامبر ۱۹۲۶) در مصر به دنیا آمد. بسیاری وی را از شاگردان سیدقطب و از اعضای اخوان‌المسلمین، دانسته‌اند.البته در بیان این نوع نزدیکی، تردید جدی وجود دارد، چراکه وی در زمان اوج‌گیری فعالیت سیدقطب در نوجوانی به سر می‌برده و زمانی که او اعدام شد، قرضاوی جوانی ۲۳ ساله بوده‌است.با این حال مشی فکری او در خلال سال های نسبتا طولانی عمرش گرایش او به اندیشه اخوانی را آشکار می‌کند.قرضاوی پس از حفظ قرآن و گذراندن مقدمات، وارد دانشگاه الازهر شد. در سال ۱۳۳۲ مدرک لیسانس، در سال ۱۳۳۹ مدرک فوق‌لیسانس و در سال ۱۳۵۲ مدرک دکترای خود را از دانشگاه الازهر دریافت کرد.
عنوان پایان‌نامه وی « زکات و اثر آن در حل مشکلات اجتماعی » بود. چنین شهرت دارد که او مدتی را به واسطه گرایش های اخوانی در زندان به سر برده‌است، با این حال او زمانی نسبتا طولانی در یکی از مشاغل دولتی وابسته به سازمان اوقاف مصر مشغول کار بود، و حضور او در سازمان‌های دولتی در اوج بحران دستگیری اخوانی‌ها ادامه داشت.
ظاهرا پس از اعدام سادات به وسیله خالد اسلامبولی، قرضاوی که محیط را برای خود ایمن نمی‌دید، مصر را ترک کرده و راهی قطر شد، هجرتی که برای سال ها ادامه یافت و او را به یک شهروند قطری مبدل کرد. او در قطر به خدمت حکومت آل‌ثانی در آمد، خدمتی که روزبه روز ابعاد گسترده‌تری یافته‌است. اینک قرضاوی به عنوان یک شهروند قطری بر مسند امام جمعه دوحه تکیه دارد.
او چندین مرکز اسلامی را با کمک دولت قطر بنیان نهاده و خود نیز بر آن ها مدیریت دارد. قرضاوی در چندین سازمان دولتی به عنوان ناظر شرعی حضور دارد. نظارتی که بارها مورد طعنه مخالفانش قرار گرفته و قرضاوی را به سبب حلال شمردن برخی معاملات ربوی به دردسر انداخته‌است. او یک پای برنامه‌های دینی شبکه الجزیره است و برنامه دین و زندگی او آن‌قدر شهرت دارد که لینک آن را در سایت شخصی‌اش قرار دهد. او در این شبکه مناظراتی را هم ترتیب می‌دهد؛ یکی از این مناظرات معروف مکالمه او با هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۸۵ است. در حال حاضر او ریاست مجمع علمای جهان اسلام را نیز بر عهده دارد و از این مسند برای ارائه نظراتش بهره فراوان می‌برد.
او تا کنون سه بار ازدواج کرده که یکبار آن به طلاق منجر شده است. همسر دوم او اسماء بنت قاده، یک خانم تحصیل کرده و جوان اهل الجزایر است که پس از جدایی از او به عنوان نماینده به پارلمان الجزایر راه یافت. در میان فرزندان قرضاوی پسر او عبدالرحمن به دلیل شیعه شدن و سفر به ایران و نیز اشعار دلپذیرش مورد توجه رسانه‌ها بوده و هست.
مروری بر برخی روابط پشت پرده و ماهیت اصلی “شیخ یوسف القرضاوی”
قرضاوی: مصرف نوشیدنی‌ با نیم درصدالکل حلال است!
از فتواهای جنجال‌برانگیز قرضاوی، صدور فتوای حلال بودن نوشیدن شراب با نیم درصد الکل توسط وی است؛ قضاوی در این باره گفته است:
قرضاوی با صدور فتوای حلال بودن نوشیدن شراب با نیم درصد الکل اعلام کرده: “البته به شرط اینکه مقدار الکل این نوشیدنی بیش از نیم درصد نباشد زیرا این مقدار هیچ تأثیری در مسأله حلال و حرام بودن آن ندارد! این مقدار الکل انسان را مست نمی‌کند از همین رو حرام نیست.”
بلافاصله پس از صدور چنین فتوایی جنجالی از سوی «قرضاوی»، واکنش‌های شدیدی از سوی چهره‌ها و شخصیت‌های مختلف دینی و رسانه‌ای جهان عرب ایجاد شد.
در همین راستا «عبداللطیف آل محمود» سردبیر روزنامه قطری «الشرق» در سرمقاله اخیر خود نوشت: فتوای اخیر «قرضاوی» در بین عوام مردم هم جنجالی عظیم آفرید. ما و شیخ «قرضاوی» به صادر شدن چنین فتوایی نیاز نداشتیم. بدون شک این فتوا راه را برای آنانی که می‌خواهند مشروبات الکلی مصرف کنند، باز خواهد کرد. این گونه افراد با آوردن دلیل و تکیه بر این فتوا که به اصطلاح در قرآن و سنت آمده، مصرف نوشیدنی با الکل کم را آغاز کرده و اندک اندک بر مقدار آن می افزایند.
دست دادن با نامحرم آزاد است!
قرضاوی به عنوان رئیس اتحادیه علمای مسلمان، در فتوایی مصاحفه زن و مرد را حلال اعلام کرده است.
زیارت بیت‌المقدس حرام است!
قرضاوی در یکی دیگر از فتواهای خود مسلمانان را از زیارت بیت‌المقدس منع کرده است. این فتوا به ظاهر به خاطر مخالفت با صهیونیست‌ها گرفته شده است، اما پشت صحنه این فتوا در راستای اهداف رژیم صهیونیستی است، به‌طوری که به گفته محمود الهباش وزیر اوقاف فلسطین فتوای قرضاوی تنها در خدمت سیاست یهودی سازی قدس و خارج کردن ساکنان اصلی آن یعنی مسلمانان و مسیحیان، از آن سرزمین توسط رژیم صهیونیستی است.»
زکات خود را به تروریست‌های سوریه ارسال کنید
شیخ «یوسف قرضاوی» هر از چند گاهی با فتواهای عجیب و سیاسی خود جنجالی جدید در جهان اسلام به راه می اندازد، این بار با صدور فتوایی علیه سوریه، یک بار دیگر مهر تأییدی بر نقش مخرب و منفی کشورهای قطر و عربستان سعودی زد
قرضاوی که در برنامه زنده شبکه خبری الجزیره قطر تحت عنوان “الشریعه و الحیاه” سخن می گفت، در حالی که به شدت خشمگین بود، فتوای جدید خود را صادر کرد و خطاب به بینندگان این برنامه گفت: زکات خود را برای مبارزان (تروریست ها) سوریه ارسال کنید.
آیا قرضاوی خواهان نابودی صهیونیست‌ها است؟
همان طور که در بالا اشاره شد، مفتی معروف وهابی، سخنرانی‌های ضد و نقیض بسیاری دارد؛ وی بارها با غرب و رژیم صهیونیستی مخالفت کرده و مواضع بسیار سرسختی در قبال یهودیان اتخاذ کرده است؛ فتواهایی نظیر قتل تمامی یهودی‌ها، قتل زنان باردار یهودی و مشروعیت حملات انتهاری. اما در جایی دیگر به دیدار خاخام‌های یهودی می‌رود و اظهار می‌کند که با یهودیت مخالفتی ندارد!
نکته بسیار جالب، مواضع او علیه صهیونیست‌ها است؛ امام جمعه دوحه، بارها اعلام کرده که تک‌‌تک صهیونیست‌ها باید کشته شوند و نباید یکی از آن‌ها زنده بماند‌ اما اگر نگاهی دقیق به مواضع نزدیک اسراییل و قرضاوی درباره ایران، سوریه و شیعیان و شایعات پیرامون وی مبنی بر رابطه با “اسراییل” انداخته شود، مفتی ناتو نه تنها با صهیونیست‌ها مخالفت نداشته بلکه آنها رابطه خوبی هم با یکدیگر دارند.
روابط محرمانه شیخ القرضاوی با موساد
روزنامه الدیار لبنان سال گذشته به نقل از گزارش‌های اطلاعاتی عربی نوشت که “اسماء بن قاده” همسر سابق شیخ یوسف قرضاوی، مسایل محرمانه زیادی از اسرار زندگی وی را فاش کرد و یکی از مسایل فاش شده رابطه قرضاوی و دیدارهای محرمانه‌اش با مقامات سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی(موساد) بوده است.
طبق گفته‌های همسر دوم مطلقه قرضاوی، وی در اوایل سال ۲۰۱۰ میلادی به تل‌آویو نیز سفر کرده است، “اسماء بن قاده” همچنین اظهار داشته که قرضاوی به راحتی بر نوشتن و خواندن و مکالمه زبان عبری تسلط دارد و روابط محرمانه وی با رژیم صهیونیستی از طریق “امیر قطر” صورت گرفته است.
بن قاده در تبیین استدلال‌های ادعای خود گفته است که قرضاوی از کنگره آمریکا که اکثریتی یهودی دارد، تقدیرنامه دریافت کرده و علاوه بر اینها اموالی را نیز برای ایفای این نقش برای موفقیت طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در کشورهای عربی دریافت کرده است.
وی یکی از میهمانان دائمی شبکه الجزیره قطر است و این شبکه از وی به عنوان ابزاری علیه برخی نظام‌های منطقه و کشورهای عربی استفاده می‌کند.
مذاکره مفتی ناتو با موساد؟
پایگاه خبری العربیه در گزارشی با عنوان “آیا اسرایییل قصد مذاکره با القرضاوی را دارد؟” اذعان می‌کند که میان مفتی ناتو و رژیم صهیونیستی روابطی پنهانی برقرار است؛ براساس این گزارش، رئیس سابق موساد “افرایم هالی”  از بنیامین نتانیاهو خواسته بود با شیخ یوسف قرضاوی باب گفتگو را باز کند.
خبرنگار العربیه اعتقاد دارد القرضاوی به شخصیتی تاثیرگذار در مصر و دنیای عرب تبدیل شده است به علاوه در کنار این اسناد، با نگاهی به فتواها و سخنرانی‌های قرضاوی در قبال ایران، سوریه، انقلاب بحرین و مواضع ضدشیعی وی می‌توان به رویکرد اسراییلی مفتی ناتو پی برد.
وقتی شیخ فتنه‌گر، دستور قتل عام مردم سوریه را صادر می‌کند
یکی ابزارهای پیشبرد اهداف ضد سوریه‌ای قطر و عربستان در سوریه شیخ قرضاوی است. مفتی مصری که وام‌دار پادشاه قطر و رابطه نزدیکی با وهابیون سعودی دارد با نفوذ بالا در میان سنی‌های افراطی خارجی حاضر در سوریه آن‌ها را ترغیب به قتل عام مردم این کشور می‌کند.
قرضاوی یک بار در برنامه پرطرفدار خود در شبکه ماهواره‌ای الجزیره صراحتا اعلام می‌کند خون تمام طرفداران دولت اسد، اعم از نظامیان، سیاسیون، علما و حتی شهروندان سوریه حلال است.
گفتنی است که اعضای گروهک تروریستی القائده که در سوریه حضور دارند رابطه نزدیکی با پدرخوانده خود یعنی شیخ القرضاوی داشته، به‌ طوری که طبق تحقیقات پژوهشگران اسپانیایی که به تحقیق درباره شبکه‌های القاعده اهتمام دارند، نشان داده است شیخ یوسف قرضاوی، رابطه‌ای محکم با یکی از اعضای مهم القاعده به نام احمد ابراهیم دارد که دولت اسپانیا در سال ۲۰۰۲ او را دستگیر کرده است و حداقل تا سال ۲۰۰۲ قرضاوی در بانک التقوی که از سوی دولت آمریکا به حمایت مالی از حرکت‌های تروریستی متهم شد، سهامدار بوده است. دو تن از مدیران این بانک در سوییس سکونت دارند که اخیراً از سوی دولت سوییس متهم به حمایت مالی از سازمان‌های جنایتکار متهم شده‌اند؛ یکی از این دو یوسف ندا است که اعتراف کرده است سال‌ها نقش وزیر خارجه اخوان المسلمین در اروپا و امریکا را بر عهده داشته است.
ایرانی‌ها را نفرین کنید!
از جمله اظهارات ضد‌ایرانی یوسف قرضاوی درخواست نفرین ایرانی‌ها در مراسم حج است؛ سال گذشته در هنگام مراسم حج، قرضاوی در خطبه نماز جمعه قطر از زائران خانه خدا خواست در مراسم حج امسال ایران را نفرین کنند چرا که ایران در کنار دولت سوریه ایستاده و جلوی سقوط آن را گرفته است؛ قرضاوی با اشاره به حمایت‌های ایران، چین و روسیه از نظام حاکم بر سوریه گفت: جهان عرب و جهان اسلام باید در برابر این سه کشور بایستند چون آنها با حمایت‌های سیاسی، نظامی و مالی در کنار رژیم حاکم در سوریه قرار گرفته و درحال کشتن مردم در این کشور هستند.
منبع:دانا
شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۲
کد خبر : 55762
بازدیدها: 180

پاسخی بگذارید »