پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قبل از مرگ چند بار پدر و مادرتان را می‌بینید؟

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
قبل از مرگ چند بار پدر و مادرتان را می‌بینید؟

دانش روز: چهار مبتکر غربی وب سایتی را طراحی کرده اند که دفعات ملاقات فرزندان با والدین آن ها را نشان می دهد

به گزارش دانش روز، چهار مبتکر غربی  وب‌سایتی را طراحی‌ کرده‌اند که پیش‌بینی می‌کند افرادی که از والدینشان فاصله دارند، پیش از مرگ آن‌ها، چند بار احتمال دارد ملاقاتشان کنند.

این وب‌سایت که See Your Folks نام دارد، برای ترغیب کاربران به سپری کردن اوقات کیفی با والدینشان طراحی شده است؛ پیش از آن که بسیار دیر شود.
کاربران کشوری که والدینشان در آن زندگی می‌کنند، سن‌ پدر و مادران و این که چه میزان آن‌ها والدینشان را می‌بینند وارد می‌کنند. هدف از این عمل گرفتن آمار در مورد این که چند بار احتمال دارد کاربران والدینشان را بار دیگر ببینند، اعلام شده است.
با استفاده از ماشین‌حساب، چنانچه والدین در انگلستان زندگی ‌کنند، ۵۰ سال سن داشته باشند و کاربر آن‌ها را هر روز ببیند، می‌تواند انتظار داشته باشد که ۱۰ هزار و ۹۵۰ بار دیگر آن‌ها را ملاقات کند.
در صورتی که کاربر آن‌ها را به صورت هفتگی ببیند، یک هزار و ۵۶۰ بار دیگر و در صورتی که ماهی یک بار آن‌ها را ملاقات کند، ۳۶۰ بار دیگر آن‌ها را می‌بیند. با این حال، چنانچه ملاقات‌های کاربر سالانه است، پیش از مرگ والدینش تنها ۳۰ بار دیگر می‌تواند آن‌ها را ببیند. ایده یاد‌آوری به مردم در خصوص مرگشان، برای ارتقای زندگی کیفی آن‌ها گزارش شده است.
پیغام این وب‌سایت چنین است: «ما چنان غرق در رشد کردنمان هستیم که فراموش می‌کنیم در حال پیرشدن هستیم.» در حالی که وب‌سایت مزبور ممکن است تعدادی از مردم را عصبانی کند، طراحان بر این باورند که آگاهی فزاینده از مرگ می‌تواند به بهترشدن زندگی‌ افراد کمک کند.
منبع:باشگاه خبرنگاران
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۹
کد خبر : 47391
بازدیدها: 273

پاسخی بگذارید »