شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قبل از ازدواج دل به رزیتا سپرده بودم! + عکس

danesheroz1 آذر ۲, ۱۳۹۲ ۰
قبل از ازدواج دل به رزیتا سپرده بودم! + عکس

دانش روز: رزیتا غفاری و عباس صالحی بیش از دوازده سال است که از زندگی مشترک شان می گذرد و در طول این سال ها توانستند مثل روزهای ابتدای آشنایی شان با عشق و علاقه زندگی کنند.

به گزارش دانش روز، با آنها که حاصل زندگی مشترک شان دختری به نام تاراست در مورد راز و رمز خوشبختی شان در زندگی حرف زدیم و آنها برای ما از ناگفته های زندگی مشترک شان گفتند، با ما همراه باشید.

حکایت آشنایی ما

رزیتا غفاری: خب من و همسرم با یکدیگر به نوعی همکار هستیم ایشان از گریمورهای مطرح سینما و تلویزیون هستند و کارنامه درخشانی در این عرصه دارند. از آنجا که من روح تجربه گرایی دارم در مقطعی خیلی دوست داشتم که هنر گریم را بیاموزم به همین خاطر از ایشان خوئاستم که به نوعی به من آموزش این حرفه را بدهند و همین آموزش به نوعی سرآغازی برای آشنایی ما شد.

عباس صالحی: بالاخره من بخشی از ازدواج را پای قسمت می گذارم، وقتی رزیتا را دیدم حس کردم او همان فردی است که برای ازدواج سال ها به دنبالش می گشتم. به همین خاطر بعد از گذشت مدتی به ایشان پیشنهاد ازدواج دادم و خوشبختانه ایشان هم پذیرفتند.

عشق؛ فرمول نجات ازدواج

رزیتا غفاری: هر کسی پیرامون ازدواج فرمول خودش را دارد فرمول من برای ازدواج جادوی عشق بود. زمانی که ما با یکدیگر آشنا شدیم نیروی عجیبی ما را به سمت هم می کشاند و همین نیرو هم به ما قدرت می داد تا بتوانیم کنار یکدیگر زندگی تشکیل دهیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم، بعضی ها معتقدند بعد از ازدواج عشق شکل می گیرد اما من جزو آن دسته نیستم و معتقدم عشق و دوست داشتنی که قبل از ازدواج به وجود می آید به شما کمک می کند تا زندگی را کنار هم راحت تر بسازید.

عباس صالحی: من هم مانند همسرم به جادوی عشق در زندگی مشترک باور دارم و فکر می کنم هر چقدر شما عشق و علاقه تان بیشتر باشد راحت تر می توانید از پس مشکلات بر بیایید و آنها را پشت سر بگذارید. من همیشه نسبت به ازدواج وسواس خاصی داشتم و فکر می کنم در نهایت، همین وسواس هم باعث شد که نسبت به سایر همسن و سال هایم دیرتر ازدواج کنم؛ در سن سی و هفت سالگی و بعد از آشنایی با همسرم حس کردم با توجه به عشقی که میان ما هست و به دلیل شباهتی که به لحاظ روحی و کاری داریم می توانیم باقی عمرمان را در کنار هم سپری کنیم.

قبل از ازدواج دل به رزیتا سپرده بودم

عباس صالحی: شاید برایتان جالب باشد که بدانید من چند سال قبل از اینکه با رزیتا آشنا شوم تصویر او را در فیلم شوکران دیده بودم و همانجا بود که یک حس غریبی من را به سمت او می کشاند و به نوعی دورادور به او علاقمند شده بودم و خب زمانی که ایشان را دیدم حس کردم که سال هاست که او را می شناسم.

عباس یک مرد متفاوت

رزیتا غفاری: من همیشه در ذهنم شیفته مردی بودم که در عین مهربانی، آرام و جدی باشد و این خصوصیات را عباس دارا بود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید او هر چقدر که در محیط کارش فردی جدی است در منزل بسیار صمیمی و شوخ طبع است و فکر می کنم این بهترین ویژگی اوست چون از این طریق بین رابطه کاری و شخصی اش یک مرز بسیار خوب ایجاد می کند که باعث موفقیت مضاعف او می شود.

در خانه ما قهر جایی ندارد

رزیتا غفاری: طبیعی است که در اوایل ازدواج به دلیل حساسیت هایی که وجود دارد تنش و اختلاف به نوعی بین زوج ها بیشتر است اما هر چقدر که می گذرد و شناخت بین زوج ها بیشتر می شود آنها شیوه برخورد با مشکلات را بیشتر و بهتر یاد می گیرند. شاید ما هم مانند برخی از زوج ها در ابتدای زندگی مشترک مان یکسری اختلاف هایی با هم داشتیم اما رفته رفته این اختلاف ها کمرنگ شده و این روزها کم پیش می آید که بر سر بروز موضوعی با هم اختلاف نظر داشته باشیم، اگر هم دلخوری پیش بیاید، در عرض چند ساعت همه چیز حل می شود و به حالت عادی و اولش باز می گردد و خیلی زود مشکلات را فراموش می کنیم.

عباس صالحی: اگر در زندگی دچار سوءتفاهم بشویم، امکان ندارد که با یکدیگر قهر کنیم و فکر می کنم این عدم قهر کردن و صحبت در مورد مشکلا به وجود آمده باعث می شود که اختلاف ها را خیلی زود فراموش کنیم. شاید برای برخی عیجیب باشد اما ما حتی زمانی که خیلی از هم دلخور هستیم، قهر نمی کنیم و سعی می کنیم در مقابل هم با گذشت عمل کنیم و نمی گذاریم این دلخوری ها در زندگی مان ریشه دار شود. خوشبختانه هر دو یاد گرفته ایم که گذشت کنیم چرا که ما عاشق هم هستیم و همین عشق باعث می شود اگر دعوا یا مشکلی پیش آید، سریع با هم آشتی کنیم. چون میل به دوست داشتن همیشه در زندگی ما وجود دارد و مانع از آن می شود که در زندگی مان تنش داشته باشیم.

من برونگرا هستم و همسرم درونگرا

رزیتا غفاری: من و عباس شاید به لحاظ ظاهری با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشیم چون عباس بسیار درونگرا و کم حرف است و من بسیار برونگرا هستم. عباس قبل از اینکه یک همسر مهربان و دلسوز برای من باشد، یک دوست خوب برای من است.

تارا حلقه وصل عشق ما

رزیتا غفاری: ما مدتی برای ادامه تحصیل به کانادا سفر کردیم، دخترمان تارا در کانادا به دنیا آمد و همه تلاش من و همسرم این بود که دخترم را با فرهنگ ایرانی آشنا کنیم به همین خاطر برای او شناسنامه ایرانی گرفتیم و از همان ابتدا او را با زبان و فرهنگ خودمان آشنا کردیم چون به نظرم هیچ چیزی به اندازه ریشه های فرد باعث موفقیت او نمی شود.

مراسم ازدواج ما ساده برگزار شد

رزیتا غفاری: ما خوشبختی را در تجملات و برگزاری مراسم آنچنانی عروسی نمی دیدیم و درست به همین خاطر سعی مان بر این بود که مراسم عروسی مان را به ساده ترین شکل ممکن برگزار کنیم، شاید برایتان جالب باشد اما مهریه من تنها یک سفر حج بود که خوشبختانه چند سال قبل آن را گرفتم و به سفر حج مشرف شدم. این سفر یکی از بهترین سفرهایی بود که تاکنون رفته ام و حس روحانی آن هنوز در زندگی ام جاری است.

عباس صالحی: وقتی می گویم مراسم ازدوج مان را ساده برگزار کردیم به این معنا نیست که آداب و رسوم سنتی ایرانی را اجرا نکردیم بلکه ما سعی کردیم خودمان را درگیر تجملات نکنیم چون شما هر چقدر درگیر ظواهر زندگی شوید به نوعی از اصل آن که داشتن تفاهم، گذشت و عشق است دور می افتید. ما سعی کردیم در کنار رعایت همه آداب و رسوم سنتی مانند خواستگاری و مراسم عقد خودمان را درگیر مادیات نکنیم.

رقابت آشپزی

رزیتا غفاری: من از دوران کودکی ام به واسطه مادرم با هنر آشپزی تا حد زیادی آشنایی داشتم. مادر زن کدبانویی بود و از پس پختن هر نوع غذایی به خوبی بر می آمد. از بچگی در خانه ما انواع شیرینی و کیک پخته می شد. معمولاً این کار را در کنار مادرم انجام می دادم ولی آشپزی را به صورت جدی در خانه همسرم دنبال کردم چرا که تا پیش از این، آشپزی بیشتری برای من جنبه تفننی داشت و هر وقت که حوصله داشتم زیر نظر مادرم غذاهایی که دوست داشتم درست می کردم ولی خب تجربیاتی که نزد ایشان کسب کردم به من کمک کرد تا بتوانمن غذاهای خوشمزه بپزم اما انصافاً دستپخت همسرم هم بسیار خوب است.

عباس صالحی: رزیتا همیشه نسبت به دستپخت من لطف داشته اما واقعیت این است که من آشپزی کردن را دوست دارم به همین خاطر از هر فرصتی برای طبخ غذا استفاده می کنم حتی زمانی که او سر کار هست و ما مهمان سرزده ای داریم غذایی را آماده می کنم. ناگفته نماند که من به تزئین غذا بسیار اهمیت می دهم و معتقدم غذا زمانی طعمش بیشتر به دل می نشیند که از دیزاین خوب و با سلیقه ای برخوردار باشد.

 

n00280367-b

 

 

 

 

منبع: تی نیوز

شنبه ۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۶
کد خبر : 75430
بازدیدها: 268

پاسخی بگذارید »