یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون مرکز زنان ریاست جمهوری

قانون افزایش مرخصی زایمان زنان

danesheroz1 تیر ۷, ۱۳۹۲ ۰
قانون افزایش مرخصی زایمان زنان

دانش روز: معاون امور خانواده مرکز زنان ریاست جمهوری، اعلام کرد: همه دستگاه‌ها موظف به اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان از ۶ به ۹ ماه و مرخصی دو هفته ای پدران هستند

به گزارش دانش روز، زهرا سجادی  با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به اینکه افزایش مرخصی زایمان زنان از ۶ به ۹ ماه و مرخصی دو هفته ‌ای پدران در شورای نگهبان تصویب شده و به دولت ابلاغ شده است لذا همه دستگاه ها موظف به اجرای این قانون هستند.

معاون امور خانواده مرکز زنان ریاست جمهوری افزود: پیش از این شورای نگهبان نسبت به تأمین نشدن منابع مالی ناشی از افزایش مرخصی زایمان زنان به ۹ ماه ایراد گرفته بود که پس از آن با برطرف شدن ایراد شورای نگهبان این لایحه را به تصویب رساند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در راستای این مصوبه دستگاه ها مجاز به افزایش مرخصی زایمان زنان به ۹ ماه هستند، تاکید کرد: در راستای اجرای این قانون مرخصی زایمان زنان به ۹ ماه افزایش یافته و پدران نیز می توانند دو هفته به مرخصی بروند.
در اسفند ماه سال ۹۱ افزایش مرخصی زایمان زنان در مجلس تصویب شد و پس از آن در شورای نگهبان به دلیل بار مالی مورد تایید قرار نگرفت، اما این لایحه در سال جدید و اخیرا در مجلس مجددا برای تامین نظر شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و مجددا به این شورا ارسال شد و مورد تایید قرار گرفت.
منبع: پانا
جمعه ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۲
کد خبر : 32896
بازدیدها: 567

پاسخی بگذارید »