جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قابل توجه معلمان؛ علائم رفتاری دانش آموزان را جدی بگیرید!

danesheroz2 تیر ۲, ۱۳۹۲ ۰
قابل توجه معلمان؛ علائم رفتاری دانش آموزان را جدی بگیرید!

دانش روز: معلمان با توجه به نوع شغل و تعامل بیشتری که با دانش آموزان دارند سریعتر می توانند بیماری کودکان را تشخیص دهند

به گزارش دانش روز، هاشم فشارکی متخصص مغز و اعصاب بیماری صرع را یک نظام بیرونی ناشی از تخلیه الکترونیکی ناگهانی سلول های مغر خواند و گفت: وقتی این تظاهرات به حرکتی باشد تشنج صورت می پذیرد.
وی با بیان اینکه این بیماری با توجه به شدت تظاهرات می تواند در زندگی اختلال ایجاد کند گفت: صدمات جسمی، نگرانی، ناکار آمدی، تخلیه های الکتریکی که باعث ایجاد خستگی می کند و داشتن یک فکر نرمال و فعال را از افراد می گیرد از جمله عوارض این بیماری است.
 دکتر فشارکی همچنین گفت: افرادی که دچار این بیماری هستند به علت اختلالات موجود به طور آگاه و یا ناخو آگاه از برخی کارهایی که افراد عادی قادر به انجام آن هستند از جمله ر انندگی، شنا، رفتن به بالای بلند، کار با وسایل دقیق، کار با آتش منع می کنند.
این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به این که افرادی که دچار این بیماری هستند بیماری خود را از دیگران پنهان می کنند تصریح کرد: تظاهر شایع این بیماری بیهوش شدن و دست زیاد زدن است
وی با اشاره به اینکه یک نوع صرع دیگر نیز وجود دارد که معلمان می توانند آن را تشخیص دهند افزود: در این حالت دانش آموز در حالی که قلم را به دست گرفته چند ثانیه مات می شود و یا در زمان نوشتن دیکته چند کلمه را جا می گذارد و یا انجام حر کات کلیشه ای از جمله ، تظاهرات روحی روانی، قورت دادن آب دهان ،‌بازی مدام با دست و راه رفتن ناگهانی، ترس درونی خوشبختانه این نوع صرع جواب خوبی می دهد.

وی در پایان در خصوص درمان این بیماری خاطر نشان کرد: درمان و تغذیه ای و یا جراحی راهکارهایی برای رهایی از این بیماری هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۲
کد خبر : 30891
بازدیدها: 329

پاسخی بگذارید »