جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قابل توجه سیگاریها؛ از سیر غافل نشوید

danesheroz1 مرداد ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
قابل توجه سیگاریها؛ از سیر غافل نشوید

دانش روز: پزشکان به تازگی دریافته اند که مصرف سیر خوراکی علاوه بر تمامی خواصی که تاکنون برای آن کشف شده برای سلامت ریه ها نیز بسیار مفید است

به گزارش دانش روز،  براساس جدیدترین تحقیقات پزشکان، مصرف سیرخام به طور متوسط ۲ بار در هفته می تواند خطر ابتلا به سرطان ریه را تا حدود ۴۴ درصد کاهش دهد.

گفتنی است مصرف سیر حتی در افرادی که سیگار استعمال می کنند نیز می‌تواند موثر باشد و تا حدود ۳۰ درصد از بروز سرطان ریه در آنها بکاهد.
بررسی ها نشان می‌دهند سیر می‌تواند باعث تقویت درصد محافظت از ریه ها شود و همین طور درصد ابتلا به سرطان روده را نیز تا حد زیادی کاهش دهد.
پزشکان برای بررسی اثربخش مصرف سیر در جلوگیری از سرطان ریه بر روی حدود ۱۴۲۴ فرد بیمار مبتلا به سرطان ریه این تحقیق را انجام داده و نتایج را اعلام نموده اند.
گفتنی است البته سایر عوامل مانند سابقه ژنتیکی خانواده، سبک زندگی، میزان ورزش و رژیم غذایی خوب نیز می تواند درصد ابتلا به سرطان ریه را کاهش دهد.
پزشکان در خصوص اینکه آیا سیر پخته و یا سرخ شده به همان اندازه سیر خام مفید است یا خیر هنوز تردید دارند و این موضوع مستلزم انجام آزمایشات بیشتر است.
منبع:باشگاه خبرنگاران
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۵
کد خبر : 48619
بازدیدها: 230

پاسخی بگذارید »