دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فیلم آموزشی، پشتیبان مناسبی برای معلم و کتاب درسی است

danesheroz1 آبان ۴, ۱۳۹۲ ۰
فیلم آموزشی، پشتیبان مناسبی برای معلم و کتاب درسی است

دانش روز: معاون پژوهشی وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور فیلم آموزشی را پشتیبان و تقویت کننده فعالیت معلم در کلاس و کتاب درسی دانست .

 به گزارش دانش روز، حجت الاسلام و المسلمین  دکتر محی الدین بهرام محمدیان   عصر روز گذشته  در مراسم افتتاحیه چهل و سومین جشنواره بین المللی  فیلم رشد در سینما فلسطین تهران با تبریک عید سعید غدیر و اشاره به این مطلب که دکترین حکومت اسلامی حاوی آموزه هایی مانند ؛  رعایت  حقوق انسانی، آزاد اندیشی و به بندگی خدا  تن دادن است، گفت: روز غدیرخم را می توان روز ظهور نظریه  حاکمیت اسلامی به شمار آورد .

 

وی با اشاره به تکاپوی  همگانی برای جستجوی معنویت ادامه داد: از آنجا که حکومت های مختلف نتوانستند  پاسخ گوی  نیازهای بشری باشند ، امروز همه  سرخورده از مکاتب  بشری در جستجوی معنویت  هستند.

 

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش وپرورش افزود: امروز نفخه ای از حکومت  علوی دمیده شده است  و تلاش می کنیم با انتخاب مسیری که انشاء ا…  به ظهور  منجی عالم بشریت  و حکومت مهدوی متصل گردد، راه را ادامه دهیم . 

 

وی در بخش دیگرسخنان خود با اشاره به تاریخچه  برگزاری جشنواره فیلم رشد اضافه کرد: جشنواره بین المللی فیلم رشد  با تلاش  در جهت برداشتن گامی به جلو و گسترش دامنه  موضوعی  فیلم ها در جشنواره  چهل وسوم ، تلاش دارد  فیلم های بیشتری به عرصه تعلیم و تربیت  وارد کند  تا پشتیبان  مناسبی  برای معلم  و کتاب درسی باشد .

 

 دکتر محمدیان  با اشاره به نمایش  همزمان فیلم ها در ۲۰۰ آموزشگاه  و مناطق ۱۹ گانه شهرتهران  یادآور شد:  در این جشنواره از استان هایی که سال گذشته فیلم های جشنواره رشد را در مدارس خود به نمایش گذاشتند، قدردانی خواهدشد.

 

وی با تاکید بر ضرورت ساخت  فیلم با محتوای آموزشی و تربیتی  خاطر نشان کرد: از  تهیه فیلم های آموزشی با محورهای سند  تحول ، برنامه درسی ملی  و نظریه های  یاددهی یادگیری  استقبال می کنیم .

 

معاون پژوهشی وزارت آموزش وپرورش در پایان اظهار امیدواری کرد که فیلم های آموزشی و تربیتی  در آینده ای نه چندان دور  بتواند به عنوان جزیی از بسته  های آموزشی در اختیار معلمان  و دانش آموزان قرار گیرد.

شایان ذکر است، در خاتمه مراسم روز گذشته از استان های آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، سمنان، فارس  و مرکزی به عنوان  استان های دارای رتبه  ممتاز  و استان های خراسان رضوی، خوزستان،  کرمان، کرمانشاه و مازندران  به عنوان رتبه عالی و استان های بوشهر، شهرستان های تهران، قم، کردستان و هرمزگان به عنوان مجریان خوب تقدیر شد .

شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۸
کد خبر : 69539
بازدیدها: 327

پاسخی بگذارید »