دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هفته سی و سوم لیگ برتر؛

فولاد تنها مانع رسیدن استقلال به جام/ فرار دو تیم از سقوط

danesheroz اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
فولاد تنها مانع رسیدن استقلال به جام/ فرار دو تیم از سقوط

هفته سی و سوم از رقابتهای لیگ برتر در حالی روز یکشنبه با برگزاری ۷ مسابقه به پایان می‌رسد که در یکی از فینال‌های لیگ، استقلال برای قهرمانی به اهواز می‌رود، جائیکه فولاد هم برای آسیایی شدن به فکر شکست دادن شاگردان با روحیه قلعه‌نویی است. در این هفته سه تیم فجر، آلومینیوم و ذوب‌آهن هم برای بقا یا رسیدن به پلی‌آف لیگ ۱۶ تیمی به میدان می‌روند.

روز سوم و پایانی از هفته سی و سوم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور درحالی فردا یکشنبه با برگزاری هفت مسابقه پیگیری می‌شود که ممکن است در این هفته تکلیف تیم قهرمان لیگ و تیم سقوط کننده به لیگ دسته اول، مشخص شود و دیدارهای هفته پایانی جنبه تشریفاتی پیدا کند.

در این هفته دیدارهای استقلال با فولاد در اهواز، ذوب‌آهن با صنعت نفت آبادان در اصفهان، آلومینیوم با تراکتورسازی در هرمزگان و پیکان با فجر در تهران اهمیت بسیاری دارد که در زیر نگاهی به این دیدارها خواهیم داشت:

فولاد خوزستان – استقلال تهران (نتیجه بازی رفت: استقلال ۲ – فولاد خوزستان ۳)
در روزی که فینال جام حذفی در تهران بین دو تیم پرسپولیس و سپاهان برگزار می‌شود، یک فینال حساس و سرنوشت ساز هم در اهواز بین دو تیم فولاد و استقلال تهران برگزار می‌شود، مسابقه‌ای که یک سوی آن آسیا و یک سوی دیگر قهرمانی در لیگ است.

در این مسابقه استقلال تنها نماینده ایران در مرحله یک هشتم قهرمان لیگ آسیا درحالی با انگیزه مضاعف به خاطر صدرنشینی در گروه مرگ به اهواز سفر می‌کند که می‌داند با رسیدن به پیروزی، می‌تواند قهرمان لیگ دوازدهم شود و در عین حال انتقام شکست بازی رفت را از میزبان اهوازی بگیرد. شاگردان قلعه‌نویی پس از پشت سر گذاشتن فروردین‌ماه پر حاشیه، در اردیبهشت‌ماه نتایج خوبی کسب کردند و امیدوارند موفقیت‌های خود در دومین ماه سال ۹۲ را با قهرمانی در لیگ برتر تکمیل کنند.

البته میزبان آبی‌پوشان، فولاد خوزستان است که امیدوار بوده با پیروزی در دو بازی پایانی، شانس صعود مستقیم به لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورد. فولادی‌ها که این فصل را با نتایج بسیار خوبی سپری کردند، می‌توانند با رسیدن به رتبه سوم لیگ و آسیایی شدن این موفقیت‌ها را تکمیل کنند.، هرچند پیروزی سپاهان در فینال جام حذفی و کسب ۲ امتیاز از دو دیدار آینده، شاگردان فرکی را آسیایی خواهد کرد.

در این بین قطعا رقابت قلعه‌نویی و فرکی که از مربیان برتر فوتبال ایران هستند، در جای خود بسیار جالب خواهد بود. امروز مهمترین سوال هواداران فوتبال این است که آیا در پایان این مسابقه استقلال قهرمان می‌شود و یا فولاد برای آسیایی شدن خود، شانس سپاهان را برای قهرمانی در لیگ افزایش می‌دهد.

آلومینیوم هرمزگان – تراکتور سازی تبریز (نتیجه بازی رفت: تراکتورسازی یک – آلومینیوم یک)
پیروزی در بازی هفته گذشته برابر گهر دورود و‌‎ توقف ذوب‌آهن برابر پرسپولیس، شانس آلومینیوم را برای سقوط نکردن و رسیدن به بازی پلی‌آف افزایش داد. شاگردان پرویز مظلومی که حتی امیدوارند با پیروزی در این دیدار و ناکامی فجر، به صورت مستقیم در لیگ برتر بمانند، کار سختی را برابر تراکتورسازی پیش رو دارند.

البته تراکتورسازی هم که این روزها وضعیت مطلوبی ندارد، با تغییر و تحول در کادر فنی می‌خواهند ناکامی در آسیا را با دو پیروزی در لیگ به پایان برساند. تراکتور‌ی‌ها که خطر فولاد را پشت سر خود احساس می‌کنند و حتی اندک شانسی در قهرمانی لیگ را دارند، می‌توانند با پیروزی در این دیدار ضمن قطعی کردن حضور خود در آسیا، اندک شانس خود برای رسیدن به قهرمانی را نیز حفظ کنند.

آلومینیوم هرمزگان هم در بازی آخر خانگی خود و با تکیه بر مهره‌هایی همچون میلاد میداودی امیدوار به تضمین بقای در لیگ و یا رسیدن به پلی‌آف است، هرچند ناکامی در این بازی مردان مظلومی را به لیگ دسته اول نزدیک می‌کند.

ذوب‌آهن اصفهان – نفت آبادان (نتیجه بازی رفت: صنعت نفت یک – ذوب‌آهن یک)
دو تساوی متوالی مقابل پرسپولیس و راه‌آهن، ذوب‌آهنی‌ها را بار دیگر به مربع سقوط کنندگان فرستاد. در این شرایط حساس آنها در این هفته میزبان صنعت نفتی هستند که سقوطش به لیگ دست اول قطعی شده است. پیروزی در این دیدار هم برای شاگردان کاظمی کافی نیست، زیرا آنها باید منتظر ناکامی آلومینیوم برای رسیدن به بازی پلی‌آف و یا شکست فجر در دو بازی آینده جهت ماندن مستقیم در لیگ باشند.

مردان فرهاد کاظمی که نسبت به ابتدای فصل مشکلات مالی را احساس نمی‌کنند، باید با تمام وجود در آخرین بازی خانگی برای پیروزی تلاش کنند تا امیدهایشان برای بقا در لیگ بیشتر شود. هرچند صنعت نفتی‌ها هم با این آرزو به میدان می‌آیند که هیات رئیسه لیگ برتر، تصمیم به ۱۸ تیمی کردن مجدد لیگ دوازدهم بگیرند که آنها هم با پیروزی در دو بازی آینده به جمع تیم‌های لیگ سیزدهم بپیوندند.

پیکان تهران – فجر سپاسی شیراز (نتیجه بازی رفت: فجر سپاسی صفر – پیکان صفر)
یک روی سکه این بازی رویارویی پیرترین مربی لیگ با پرحاشیه‌ترین مربی فوتبال ایران است اما روی دیگر سکه بحث بقا است. پیکانی‌ها هم مانند صنعت نفت امیدوار هستند لیگ ۱۸ تیمی شود و با همین امید و برای اینکه جایگاه خود را در رتبه ۱۶ از دست ندهند، به فکر پیروزی در آخرین دیدار خانگی خود هستند. در این بین فجری‌ها هم تنها یک امتیاز از دو بازی آینده نیاز دارند تا بقای خود در لیگ برتر را تضمین کنند، با تمام توان به میدان می‌آیند که در این بازی ناکام نمانده و در بدترین حالت به لیگ دسته اول و یا بازی پلی‌آف سقوط نکنند. تمام این موارد نشان می‌دهد این بازی حساسیت خاصی خودش را داراست.

سایپا البرز – نفت تهران (نتیجه بازی رفت: نفت تهران صفر – سایپا صفر)
نارنجی پوشان که در این فصل بسیار پرنوسان ظاهر شدند، تنها می‌توانند امیدوار باشند با موفقیت در دو بازی آینده در بهترین حالت به جایگاه هفتم جدول رده‌بندی برسند اما رقیبشان در این مسابقه نفت تهران است که آرزوی آسیایی شدن دارد.

آرزویی که منوط به بروز سه اتفاق است. ابتدا پیروزی در دو بازی آینده، دوم اینکه فولاد در این دو بازی کمتر از دو امتیاز بگیرد و سوم اینکه سپاهان در فینال جام حذفی، پرسپولیس را شکست دهد؛ معادله سه مجهولی که شاگرادان ابراهیم امیدوار به رخ دادن آن هستند تا بتواند از طریق لیگ سهمیه حضور در آسیا را کسب کنند.

راه‌آهن تهران- صبای قم (نتیجه بازی رفت: صبای قم صفر – راه آهن یک)
این نخستین بازی تشریفاتی در هفته سوم سی و سوم است، شاگردان دایی از یک سو و شاگردان مرفاوی از سوی دیگر تنها می‌توانند امیدوار باشند لیگ را با رسیدن به رتبه هفتم به پایان برساند. این دو تیم که هم امتیاز بوده و تنها به خاطر تفاصل گل، صبای قم در رتبه بالاتری قرار گرفته است، برای پشت سر گذاشتن رقیب به میدان می‌روند و این مسئله جذابیت‌های بازی را بیشتر می‌کند، مسابقه‌ای که تحت الشعاع بازی بزرگ تهران یعنی فینال جام حذفی برگزار خواهد شد.

مس کرمان- گهر درود (نتیجه بازی رفت: گهر دورود صفر – مس کرمان یک)
این بازی نیز یک مسابقه تشریفات در یک هفته مانده به پایان لیگ است. مسی‌ها برای حفظ رتبه هفتم خود در جدول لیگ و پیروزی در آخرین بازی خانگی در لیگ دوازدهم به میدان می‌آیند. گهری‌ها که هم اگر لیگ هجده تیمی شود، سقوط کردند برای دفاع از اعتبار و آبروی خود برابر مس صف آرایی خواهند کرد. قطعا تقابل تیم‌های بوناچیچ و مایلی‌کهن حتی در شرایط تشریفاتی هم جالب خواهد بود.

برنامه دیدارهای روز سوم از هفته سی و سوم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:
یکشنبه – ۱۵/۰۲/۹۲
* ذوب‌آهن اصفهان – صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۸، ورزشگاه ذوب‌آهن فولادشهر
* آلومینیوم هرمزگان – تراکتورسازی تبریز، ساعت ۱۸، ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس
* مس‌کرمان – گهر دورود، ساعت ۱۸، ورزشگاه امام علی کرمان
* پیکان تهران – فجرسپاسی شیراز، ساعت ۱۸، ورزشگاه پیکان‌شهر تهران
* سایپا البرز – نفت تهران، ساعت ۱۸، ورزشگاه انقلاب کرج
* راه‌آهن شهرری – صبای قم، ساعت ۱۸، ورزشگاه اکباتان تهران
* فولادخوزستان – استقلال تهران، ساعت ۱۸، ورزشگاه تختی اهواز

جدول رده‌بندی لیگ برتر
تیم بازی برد مساوی باخت زده خورده تفاضل‌گل امتیاز
۱ استقلال ۳۲ ۱۸ ۱۰ ۴ ۴۰ ۱۶ ۲۴ ۶۴
۲ سپاهان ۳۳ ۱۹ ۶ ۸ ۵۸ ۳۱ ۲۷ ۶۳
۳ تراکتورسازی ۳۲ ۱۶ ۱۱ ۵ ۵۰ ۳۰ ۲۰ ۵۹
۴ فولاد ۳۲ ۱۴ ۱۳ ۵ ۵۲ ۳۴ ۱۸ ۵۵
۵ نفت تهران ۳۲ ۱۳ ۱۲ ۷ ۴۱ ۲۹ ۱۲ ۵۱
۶ پرسپولیس ۳۳ ۱۲ ۱۴ ۷ ۴۰ ۲۸ ۱۲ ۵۰
۷ مس ۳۲ ۱۱ ۱۴ ۷ ۲۷ ۲۱ ۶ ۴۷
۸ صبای قم ۳۲ ۱۰ ۱۴ ۸ ۳۶ ۳۱ ۵ ۴۴
۹ راه آهن ۳۲ ۱۲ ۸ ۱۲ ۲۹ ۳۲ ۳- ۴۴
۱۰ سایپا ۳۲ ۱۰ ۱۲ ۱۰ ۳۴ ۳۲ ۲ ۴۲
۱۱ ملوان ۳۳ ۹ ۱۳ ۱۱ ۳۴ ۳۸ ۴- ۴۰
۱۲ داماش گیلان ۳۳ ۱۰ ۱۰ ۱۳ ۳۴ ۴۲ ۸- ۴۰
۱۳ فجر سپاسی ۳۲ ۹ ۱۱ ۱۲ ۳۸ ۳۵ ۳ ۳۸
۱۴ آلومینیوم ۳۲ ۷ ۱۳ ۱۲ ۲۳ ۳۶ ۱۳- ۳۴
۱۵ ذوب آهن ۳۲ ۷ ۱۱ ۱۴ ۲۹ ۴۰ ۱۱- ۳۲
۱۶ پیکان ۳۲ ۶ ۷ ۱۹ ۲۵ ۶۲ ۳۷- ۲۵
۱۷ نفت آبادان ۳۲ ۳ ۱۳ ۱۶ ۲۹ ۵۴ ۲۵- ۲۲
۱۸ گهر دورود ۳۲ ۳ ۱۰ ۱۹ ۲۳ ۵۱ ۲۸- ۱۹

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۷:۰۸
کد خبر : 14579
بازدیدها: 132

پاسخی بگذارید »