جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فوتبال ایران اول آسیا و سی و سوم جهان شد

danesheroz1 آذر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
فوتبال ایران اول آسیا و سی و سوم جهان شد

دانش روز: فدراسیون بین‌المللی فوتبال تازه‌ترین رده‌بندی برترین تیم‌های ملی جهان را اعلام کرد. بر اساس رنکینگ جدید اعلام شده تیم ملی ایران با ۱۲ پله صعود در مکان اول آسیا و سی و سوم جهان قرار گرفته است

به گزارش دانش روز، تازه‌ترین رده‌ بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان که مربوط به یک ماه گذشته است، امروز پنجشنبه از سوی فیفا اعلام شد. بر این اساس تیم ملی ایران با کسب ۷۲۰ امتیاز در رده اول آسیا و سی و سوم جهان ایستاد.

تیم کشورمان در رده‌بندی ماه قبل ۶۵۰ امتیاز کسب کرده بود و در رده اول آسیا و چهل و پنجم جهان قرار داشت اما با صعود دوازده پله‌ای خود را به جایگاه سی و سوم در میان برترین‌های جهان رسانده است. در این رده‌بندی تیم‌های استرالیا، ژاپن و کره‌جنوبی به ترتیب در مکان‌های ۴۶، ۴۷ و ۵۴ دنیا قرار گرفته‌اند.

در رده بندی جدید برترین‌های جهان، تیم ملی اسپانیا اول است. آلمان رده دوم را به خود اختصاص داده و آرژانتین حریف ایران در جام جهانی نیز در مکان سوم قرار گرفته است. تیم‌های کلمبیا، پرتغال، اروگوئه، ایتالیا، سوئیس، هلند و برزیل هم در رده‌های چهارم تا دهم قرار گرفته‌اند.

تیم ملی بوسنی یکی دیگر از رقبای ایران در جام جهانی در مکان نوزدهم این رنکینگ جای گرفته و نیجریه هم پایین‌تر از ایران در رده سی و هفتم ایستاده است.

منبع: دانا

پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۲
کد خبر : 81186
بازدیدها: 389

پاسخی بگذارید »