پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فوائد نماز مغرب و اعشاء بر دستگاه عصبی انسان

danesheroz2 تیر ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
فوائد نماز مغرب و اعشاء بر دستگاه عصبی انسان

دانش روز:عبادت خدا موجب شادی و نشاط روحی انسان می گردد . قطعا هر کدام از نمازهای پنج گانه فواید منحصر به فردی برای خود دارد که در ادامه به گزیده ای از فواید نماز مغرب و عشا اشاره می کنیم

به گزارش دانش روز، نماز هایی که شبانه روز ما بندگان خداوند میخوانیم فوایدی دارد که در ادامه به این فواید پرداخته می شود.

نماز مغرب :

این زمان تغییر و تحول از نور به تاریکی است که عکس آن چیزی است که در زمان نماز صبح صورت می گیرد بنابراین به خاطر شروع تاریکی ترشح میلاتونین افزایش می یابد که باعث می گردد انسان احساس خواب آلودگی و کسالت کند و در مقابل سیروتین ، کورتیزون و اندروفین کاهش می یابد.

نماز عشاء:

در زمان انتقال از فعالیت به استراحت و برعکس زمان نماز صبح می باشد. و زمانی ثابت برای انتقال جسم از کنترل دستگاه عصبی خوشایند به دستگاه عصبی ناخوشایند می باشد. و شاید این سرّ تأخیر این نماز تا کمی قبل از خواب می باشد تا تمام کارها تمام شده باشد و بعد از آن مستقیما خواب صورت گیرد.و در این زمان حرارت بدن و ضربات قلب کاهش می یابد و هرمون های خون بالا می رود.

نکته قابل توجه این است که زمان نماز های پنجگانه با تحولات بیولوژیک مهم جسم منطبق است که با گذر زمان نمازهای پنجگانه انعکاسات شرطی شده مؤثری را به جای می گذارد که می توانیم توقع داشته باشیم هر روز صبح، نماز صبح به نوبه خود علامتی باشد برای شروع فعالیتی و ثبات داشتن بر یک رژیم و برنامه ی منظم روزانه ی دارای بخش های ثابت به همراه یک عامل صوتی (اذان) آن گونه که در نماز صورت می گیرد باعث می شود بدن انسان در یک هماهنگی بسیار زیاد با محیط خارج حرکت کند

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۴
کد خبر : 36825
بازدیدها: 182

پاسخی بگذارید »